|

واکسن کرونا برای فوتبالیست ها اجباری شد!

سران فوتبال ایتالیا می خواهند که تزریق واکسن برای بازیکنان شاغل در این لیگ را اجباری کنند.

لینک کوتاه کپی شد

از این پس ورزشکاران حرفه‌ای شاغل در ایتالیا نیز از قوانین جدید دولت ایتالیا در مورد واکسیناسیون کرونا معاف نخواهد بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تسنیم؛ طبق مصوبه جدید دولت، از 11 روز دیگر، همه شهروندان ایتالیایی و افرادی که در این کشور سکونت دارند، برای بهره‌مند شدن از خدمات اجتماعی مستلزم داشتن گواهی تزریق واکسن کرونا هستند.

تا پیش از این از سیستمی موسوم به گرین‌پاس که یک گواهی الکترونیکی مورد تأیید اتحادیه اروپا برای تأیید وضعیت واکسیناسیون افراد است، استفاده می‌شد و به افرادی که هنوز اقدام به تزریق واکسن کرونا نکرده‌اند، این اجازه را می‌داد که با ارائه تست منفی کرونا برای یک بازه زمانی 48 ساعته یا گواهی بهبودی‌شان پس از ابتلا به کرونا، به محیط کار برگردند. انتشار سویه جدید ویروس کرونا موسوم به اومیکرون اما باعث موج جدیدی از ابتلا به کرونا در سراسر دنیا شده و در این بین ورزشکاران و فوتبالیست‌ها را هم درگیر کرده است. بارزترین نمونه آن هم لیگ برتر انگلیس بوده که بیش از 10 بازی‌اش طی دو سه هفته اخیر لغو شده است.

به همین منظور دولت ایتالیا قوانین جدیدی را برای کنترل وضعیت شیوع کرونا در این کشور وضع کرده که قرار است از روز دهم ژانویه اجرایی شود. به موجب این مصوبه از این پس تنها داشتن گواهی «سوپر گرین پاس» ملاک مجاز بودن افراد برای حضور در محل کار و بهرمندی از خدمات اجتماعی خواهد بود و این بدان معناست که تنها واکسینه بودن تمامی افراد قابل قبول است. به این ترتیب افرادی که تا الان از تزریق واکسن خودداری کرده‌اند دیگر با ارائه تست‌ منفی کرونا هم نمی‌توانند به ورزشگاه‌ها، سالن‌ها ورزشی، استخر، رختکن‌ها و دیگر اماکن ورزشی مسقف بروند.

به این ترتیب بازیکنانی که تا الان از تزریق واکسن خودداری کرده‌اند، مجبور به انجام این کار خواهند شد. البته مصوبه جدید در ایتالیا تفاوت چندانی به وجود نخواهد آورد؛ چرا که هم اکنون نیز این لیگ با واکسیناسیون 98 درصدی، بالاترین میزان تعداد افراد واکسینه شدن در لیگ‌های معتبر اروپایی را دارد. این در حالیست که لیگ برتر اگلیس تا ماه اکتبر 68 درصد واکسیناسیون داشت و این آمار با وجود افزایش سختگیری‌ها در ماه جاری تنها به 77 درصد افزایش پیدا کرده است.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی