|

غایب بزرگ ال‌کلاسیکوی ایرانی؛ ژوکر طلایی

یاسین سلمانی به دلیل پارگی همسترینگ علاوه بر بازی با پرسپولیس بقیه بازی‌های نیم‌فصل را هم از دست داد.

لینک کوتاه کپی شد

یکی از مهم‌ترین اتفاقات بازی پرسپولیس و سپاهان در اواخر بازی سپاهان با پیکان رخ داد؛ جایی که یاسین سلمانی به دلیل مصدومیت بازی را ترک کرد. اشک‌های این بازیکن هنگام خروج از زمین خبر از یک اتفاق بد می‌داد. قابل حدس بود که او حداقل بازی با پرسپولیس را به عنوان یکی از مهم‌ترین بازی‌های فصل از دست داده است. اتفاق اما بزرگتر از این بود و پارگی همسترینگ علاوه بر بازی با پرسپولیس باعث شد تا این بازیکن بقیه بازی‌های نیم‌فصل را هم از دست بدهد. 

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، محرم نویدکیا بعد از دو باخت پی در پی برای خروج از بحران چاره ای جز شکست دادن پرسپولیس ندارد. تیمی که حالا عقب‌ماندگی‌هایش را جبران کرده و خودش را تنه به تنه زردپوشان رسانده است. در این بازی حساس قطعا نبودن یکی از بازیکنان اصلی نویدکیا خبر خوبی برای او نیست.

مصدومیت بد موقع هافبک بازی ساز سپاهان

کاپیتان تیم امید از میانه‌های فصل قبل نامش را بر سر زبان ها انداخت. بازیکنی که فصل گذشته هر وقت از روی نیمکت بلند می‌شد و به زمین می‌آمد و یا گل می‌زد یا پاس گل می‌داد؛ همین عملکرد او را به ترکیب اصلی رساند و نظر مثبت دراگان اسکوچیچ را هم به خود جلب کرد. با تغییر مدل بازی سپاهان در این فصل، سلمانی در نقش یک شماره 10 یا هافبک بازیساز به میدان رفت و برابر نساجی هم یک گل 3 امتیازی زد. این بازیکن جوان از غیبت سروش رفیعی بهترین استفاده را کرد و تبدیل به مرد ثابت نویدکیا در بسیاری از بازی‌ها شد ولی مصدومیت اجازه نداد تا پایان بازی با پیکان در زمین بماند.

سلمانی و مغانلو بهترین بازیکنان سپاهان

براساس آمار متریکا سلمانی با میانگین 2.5 پاس کلیدی در هر بازی بعد از سروش رفیعی بهترین بازیکن تیمش بوده است. البته چون این بازیکن حدود 360 دقیقه برای سپاهان بازی کرده آمار او در میان آمار بازیکنان ثابت تیم لحاظ نشده است. جالب است که او با میانگین 3 شوت در هر بازی به همراه شهریار مغانلو بهترین بازیکنان سپاهان بوده‌اند.

دقت پاس 80 درصدی هم یکی از نقاط قوت یاسین سلمانی در میانه میدان زردپوشان بود. اگرچه به واسطه این که این بازیکن در تمام بازی‌ها در ترکیب اصلی قرار نداشته آمار ثبت شده‌اش نسبت به دیگر بازیکنان کمتر قابل اتکاست اما همین آمار نشان از عملکرد بسیار موثر این بازیکن در ترکیب تیمش دارد. تاثیری که حالا نبودن آن مقابل پرسپولیس می‌تواند کمی کار یحیی گل‌محمدی را در ال‌کلاسیکوی ایرانی راحت‌تر کند. 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی