|

10+1 نکته جذاب پیش از مصاف استقلال - پدیده

در هفته یازدهم لیگ برتر استقلال در مشهد میهمان پدیده قعرنشین است.

لینک کوتاه کپی شد

پدیده (شهرخودرو) در اولین دیدار از هفته یازدهم به مصاف استقلال می‌رود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از فوتبال ۳۶۰، دیدارهای هفته یازدهم روز جمعه سوم دی ماه با انجام ۸ مسابقه برگزار خواهد شد. در یکی از دیدارها استقلال مهمان پدیده مشهد است. این بازی ساعت ۱۵:۰۰ آغاز خواهد شد. به بهانه این جدال، ۱۱ نکته مهم از این تقابل مرور شده است.

1- استقلال با توجه به حکم صادره برای ۳ بازی گل‌گهر با ۲۲ امتیاز در رتبه دوم جدول است. این تیم در صورت پیروزی می‌تواند صدرنشین جدول شود و با باخت در این مسابقه ممکن است به رده پنجم سقوط کند.

2- پدیده با ۲ امتیاز و تفاضل گل ۱۲- در رده آخر جدول است. تنها شاهین بوشهر در لیگ نوزدهم عملکردی ضعیف‌تر از پدیده در تاریخ لیگ برتر در این مقطع از فصل داشته است. پدیده هر نتیجه‌ای در این مسابقه بگیرد جایگاه‌اش در رتبه شانزدهم تغییر نخواهد کرد.

3- استقلال یکی از دو تیم بدون شکست لیگ است در سمت مقابل پدیده با ۸ باخت، رکورددار بیشترین باخت در این دوره از لیگ است. این تیم تنها تیم بدون پیروزی جدول رده‌بندی است.

4- استقلال با ۲ گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را دارد. تنها سپاهان در لیگ نوزدهم تا این مقطع از فصل آماری بهتر از استقلال در این دوره داشت. پدیده با ۱۴ گل خورده بدترین خط دفاع لیگ را دارد. استقلال با ۸ کلین‌شیت رکورددار لیگ است و پدیده با ۲ گل زده بدترین خط حمله لیگ را دارد.

5- پدیده در ۳ رویارویی اخیر با استقلال در هر بازی ۲ گل دریافت کرده است. میلاد فراهانی دروازه‌بان پدیده در ۱۳ مصاف با استقلال تنها یک بار موفق به بسته نگه داشتن دروازه‌اش شده است.

6- استقلال و پدیده در لیگ برتر ۱۴ بار با یکدیگر دیدار داشتند که ۵ پیروزی برای استقلال و ۲ برد برای پدیده بوده و ۷ مسابقه هم به تساوی انجامیده است. استقلال در ۴ تقابل اخیر ۳ بار پدیده را مغلوب کرده است.

7- در تاریخ جدال دو تیم هیچ بازیکنی بیشتر از ۲ گل به ثمر نرسانده است. شیخ دیاباته، مهدی خیری،‌ جابر انصاری و حسین انصاری بهترین گلزنان این مصاف هستند.

8- داود سیدعباسی که در ۲ هفته اخیر سرمربی پدیده شده سابقه بازی در استقلال را دارد. در ترکیب استقلال هم امین قاسمی‌نژاد و محمدحسین مرادمند قبلاً بازیکن پدیده بوده‌اند. قاسمی‌نژاد که فصل گذشته کاپیتان پدیده بود و در انتقالی پرسروصدا به استقلال پیوست بهترین گلزن نماینده خراسان در تاریخ لیگ برتر است.

9- سیاوش یزدانی با نمره ۷.۱۴ و سعید جلالی با نمره ۶.۸۴ بهترین بازیکنان استقلال و پیکان بر اساس نمرات «متریکا» هستند.کوین یامگا با ۳ گل بیشترین آمار گل زده را برای استقلال در این فصل دارد و در پدیده ابوالفضل عکاشه و میلاد کمندانی تنها بازیکنان گلزن هستند.

10- در ترکیب استقلال، کاپیتان این تیم وریا غفوری همچنان به دلیل مصدومیت قادر به حضور در این دیدار نخواهد بود. محمد دانشگر، بابک مرادی، محمدرضا آزادی و رشید مظاهری دیگر بازیکنان سرشناسی هستند که در این سفر استقلال را همراهی نخواهند کرد.

11- رضا مهدوی برای اولین بار دیدار پدیده و استقلال را قضاوت می‌کند. این داور در این فصل برای استقلال یک قضاوت داشته که در آن بازی استقلال موفق به پیروزی مقابل تراکتور شد. مهدوی برای نخستین مرتبه در این دوره بازی پدیده را سوت می‌زند.

 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی