|

پرسپولیس همچنان بهترین است؛ سرخ ها ۱۰۵ و آبی ها ۲۱۳

در آخرین رده‌ بندی تیم‌ های فوتبال باشگاهی ایران، پرسپولیس همچنان رتبه نخست ایران را در اختیار دارد.

لینک کوتاه کپی شد

بر اساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (سه شنبه) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران با ۱۶۰۸ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته گذشته در رتبه پنجم قاره کهن باقی ماند و با ۶ پله صعود نسبت به رده بندی هفته گذشته به رتبه ۱۰۵ جهان رسید.

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۳۸ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی هفته قبل در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران باقی ماند. شاگردان فرهاد مجیدی با یک پله صعود نسبت به رده بندی هفته گذشته در جایگاه ۹ آسیا و با ۹ پله صعود در رتبه ۲۱۳ جهان قرار گرفتند.

تیم فوتبال سپاهان با ۱۵۱۸ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم با ۲ پله سقوط نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۶ آسیا جای گرفت. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با ۷ پله سقوط در رتبه ۲۵۴ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد و گل گهر سیرجان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا ششم فوتبال ایران جای گرفته‌اند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتال ژاپن با ۱۶۹۳ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی با ۱۶۶۷ امتیاز در رتبه دوم جای دارد.

ر رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۵ تیم اول جدول تغییری نداشته و بایرن مونیخ با ۲۱۰۵ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، تیم لیورپول انگلیس با ۲۰۲۰ امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته است. رئال مادرید با ۲۰۰۸ امتیاز در رتبه سوم و منچسترسیتی ۲۰۰۰ امتیازی در رتبه چهارم جای گرفته اند. اینترمیلان هم بدون تغییر با ۱۹۶۶ امتیاز همچنان در رتبه پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان ایستاده است.

پورتو با مهدی طارمی در رتبه ۱۳ و زنیت سن پترزبورگ با سردار آزمون در رتبه ۵۳ قرار دارند.

بر اساس این رده بندی بارسلونا با یک پله سقوط در رتبه ۲۲ جهان قرار دارد.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

لیورپول

رئال مادرید

منچسترسیتی

اینتر میلان

آژاکس

چلسی

پاری سن ژرمن

یوونتوس

ناپولی

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی