|
لینک کوتاه کپی شد

برای کسب مجوز حرفه ای گری نباید مالکیت 2 باشگاه واحد باشد و بنابراین پرسپولیس و استقلال که زیرمجموعه وزارت ورزش هستند، باید سفره خود را از هم جدا کنند.

به گزارش «شایانیوز»  و به نقل از طرفداری، حالا یکی از 2 تیم باید تحت نظارت یکی دیگر از وزارتخانه ها قرار بگیرد. در ادوار گذشته تجربه های مالکیت وزارتخانه های مختلف در این 2 باشگاه وجود داشته است.

بعد از انقلاب که پرسپولیس و استقلال از دایره خصوصی خارج شدند تا سالهای بسیار استقلال زیر نظر سازمان وقت تربیت بدنی و پرسپولیس به تناوب زیر نظر بنیاد مستضعفان و سازمان تربیت بدنی مدیریت می شد.

از سال 1372 تجربه تازه ای در فوتبال ایران اتفاق افتاد و پرسپولیس زیر نظر وزارت معادن قرار گرفت، استقلال هم مدتی را در تحت پوشش وزارت راه تجربه کرد، سپس در اواسط دهه 80 ماجرای وزارت رفاه برای استقلال پیش آمد که آن هم فرجامی نداشت.

پرسپولیس و استقلال بعد از مدت ها حضور تحت نظارت وزارت ورزش، مدیریت زیر نظر 2 وزارتخانه مستقل را تجربه خواهند کرد. اتفاقی که داریوش مصطفوی هم روز گذشته آن را تایید کرد و قرار است استقلال تحت مالکیت وزارت ورزش باشد ولی پرسپولیس به وزارت خانه دیگری منتقل شود که احتمالا وزارت اقتصاد و دارایی است.

این در ظاهر سرآغازی است برای خصوصی سازی اما امیدواریم یک چاله جدید بر سر راه سرخابی ها نباشد.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی