|

صدری: پول کالدرون به دستش خواهد رسید

صدری سرپرست مدیر عاملی پرسپولیس: بخشی از پول کالدرون در حسابش نشسته و مقداری از آن باقی مانده است که در چند روز آینده قطعا به دست وکیل او…

لینک کوتاه کپی شد

سید مجید صدری رئیس هیأت مدیره و سرپرست مدیر عاملی باشگاه پرسپولیس دوشنبه شب در برنامه فوتبال برتر در رابطه با وضعیت هیات مدیره و مدیرعاملی باشگاه اظهار داشت: دوستان هیات مدیره پس از استعفای سمیعی جلسه‌ای را برگزار کردند و پس از مشورت‌های بسیار قرار شد سه ماه سرپرست باشگاه پرسپولیس باشم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از برنا؛ صدری افزود: حمید سجادی از جنس ورزش است و قبول کرد که طبق نظر هیات مدیره سه ماه سرپرست باشگاه پرسپولیس باشم و هنوز ۱۵ روز از این مدت باقی مانده است. کاری که انجام می‌دهم با اختیارات مدیرعامل فرقی ندارد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: بین سرپرست و مدیرعامل فرقی نیست و وقتی دوران سرپرستی تمام شود، بزودی مدیرعامل هم انتخاب خواهد شد و این موضوع خللی در کار ما ایجاد نخواهد کرد.

صدری در ادامه گفت: با حفظ سمت هنوز سرپرست هستم. باشگاه پرسپولیس با وجود پنج قهرمانی متوالی در دو سال گذشته شرایط سختی را تجربه کرده است. در این مدت تلاش کردیم وارد حاشیه نشویم که ماحصل آن قهرمانی لیگ و سوپرجام بود.

سید مجید صدری خاطرنشان کرد: مسایل مالی گریبانگیر باشگاه بوده و هر کاری که انجام می‌دهیم به ما از گذشته به ارث رسیده است. مثلا در قرارداد بودیمیر باید ۵۰۷ هزار یورو به او می‌دادیم، در حالی که وی تنها سه تا ۱۰ دقیقه برای این باشگاه بازی کرده است.

وی در ادامه افزود: به عشق هواداران باید این پول را تهیه می کردیم. در کنار ۴۷۵ هزار یورو که باید به بودیمیر پرداخت می‌کردیم ۳۲ هزار یورو هم باید به عنوان جریمه به او می‌دادیم. پس از پرداخت پول از طریق سفیر ایران خواهش کردیم این ۳۲ هزار یورو را به ما ببخشند اما قبول نکردند و این خیلی ناراحت کننده بود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: در زمان ما و سمیعی تلاش کردیم قراردادها شفاف باشد. دردسر بعدی، بدهی کالدرون بود. آنطور که شنیدیم دوستان می‌توانستند با ۱۰۰ هزار دلار موضوع او را حل کنند که این اتفاق رخ نداده است. دو بار با وی صحبت کردم. کالدرون انسان محترمی بود اما الان باید به او حق بدهیم که به ما اعتماد نکند و تا وقتی که ۷۴۰ هزار دلار به حساب وکیل او نشیند تاییدیه را نمی‌دهد.

رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس گفت: وظیفه ماست تا وقتی هستیم، به مسایل و بدهی‌هایی که باشگاه دارد رسیدگی کنیم و آنها را حل کنیم. در حوزه‌های مالیات و آژانس هواپیمایی خیلی‌ها ادعای هواداری می‌کنند اما حساب را می‌بندند. باید یک فرصتی داشته باشیم تا این مسایل را حل کنیم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: در زمان سمیعی و دوره خودم تلاش کردیم براساس قانون کارها را انجام دهیم و با بازیکنانی که قرارداد بستیم با عشق بازی می‌کنند و قراردادهای آنها از خیلی از تیم‌ها کمتر است و بهترین‌ها جذب پرسپولیس شدند. همه آنها به حرمت لباس و هوادار بازی می‌کنند و این قهرمانی را به ارمغان می‌آورند. از طرف همه دوستان اعلام می‌کنم اگر همه باشگاه‌ها اعلام کنند ما هم قراردادها را شفاف سازی و اعلام می‌کنیم ما هیچ چیز پنهانی نداریم.

وی ادامه داد: جا دارد از کادر فنی یعنی گل محمدی، مطهری، کریم باقری، فنایی و پیروانی و باقی دوستان تشکر کنم که با جان و دل ایستادند و با چنگ و دندان این تیم را نگه می‌دارند و همیشه شرمنده گل محمدی هستم زیرا خیلی از مسایل را قبول می‌کند و ناراحتی‌های او درست است. مسایلی که از قبل بوده را یکی یکی حل می‌کنیم. بودجه زیادی نداریم. تقریبا از خردادماه کارگزار نداشتیم و ۴۰ میلیارد هزینه باشگاه را از جای دیگر با جان و دل تهیه کردیم اما باز هم کم است و باید تلاش کنیم تا پرسپولیس و هواداران به جایگاه واقعی خود برسند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس گفت: گل‌محمدی بهترین مربی ایران است و در ۱۰ سال گذشته مشابه وی نداشتیم. یک تار موی او را با ۱۰ مربی خارجی نمی‌توانم عوض کنم.

وی افزود: خوشبختانه پول کالدرون آماده شده و ۱۰ روز است که برای جابجایی اقدام کردیم اما این پول دو بار ریجکت شده  است.

صدری اضافه کرد: بخشی از پول کالدرون در حسابش نشسته است و این کار بزرگی بود. این کاری بود که به هواداران قول دادیم. یک مقداری از پرداخت پول مانده است که در چند روز آینده قطعا به دست وکیل او می‌رسد و تاییدیه را می‌گیریم و ظرف ۲۴ ساعت پنجره باز می‌شود.

ی عنوان کرد: دو بازیکن تاجیک باید منتظر باشند تا پرداخت پول را، کالدرون تایید کند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس یادآور شد: کادر فنی هر تصمیمی بگیرد بنده و هیات مدیره به تصمیم دوستان احترام می‌گذاریم. کارهای اداری را انجام می‌دهیم و منتظریم مشکل پنجره نقل و انتقالات حل شود تا کار خلاف قانون نباشد.

وی ادامه داد: وزیر ورزش و جوانان همه تلاش خود را کرد تا این پول تهیه شود.

صدری تاکید کرد: برخی می‌گویند ما برای پرداخت بدهی‌های خود قرض تراشی می‌کنیم. ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار پول در کنفدراسیون آسیا داریم و اگر قرضی کردیم به محض اینکه پول را گرفتیم بلافاصله آن را برمی‌گردانیم. کسانی که به ما پول قرض دادند بهره نخواستند و حتی اسمشان را نگفتیم. از زمان من و سمیعی یک چک شخصی ندادیم و با همه قرارداد بستیم. افرادی که قرض دادند، مشخص هستند و همه نوشتند که پول آنها قرض‌الحسنه است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: قرارداد کارگزار قبلی ۳ ساله بود و در قرارداد دیده شده بود برای سال بعد توافقی باشد. کارگزار عددی که اعلام کرد نصف سال قبل بود.

صدری گفت: بحث تبلیغات محیطی و دیگری پخش زنده اهمیت زیادی برای ما دارد و امیدوارم با صدا و سیما به توافق برسیم. برای اولین بار با هماهنگی سازمان لیگ درباره تبلیغات محیطی صحبت می‌کنیم.  دوست داریم کار با تعامل پیش برود اما اگر اینطوری نباشد کوتاه نمی‌آییم و چهارشنبه تبلیغات پرسپولیس را می‌زنیم. به دنبال درآمدزایی برای فوتبال هستیم هر چند سهم ما از تبلیغات محیطی خیلی کم است.

صدری با اشاره به قیمت بلیت ورزشگاه آزادی اضافه کرد: ۵۰ و ۸۰ و ۱۰۰ هزار تومان برای قیمت بلیت گران نیست. بعدها پیشنهاداتی می‌گذاریم تا هواداران هزینه کمتری پرداخت کنند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در خصوص پرونده بیرانوند گفت: اختلاف حسابی با بیرانوند داریم اما مشکلی نیست و امیدوارم بتوانیم آن را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه قراردادهای فصل قبل بازیکنان را کاملا تسویه کردیم، افزود: امسال برای هر کسی یک برگه نوشتیم که پرداختی‌ها در چه زمانی بوده و قرارداد چه زمانی بوده و اگر اختلافی داشتند می‌توانند مراجعه کنند. از فصل جدید تا الان ۵ درصد از مبلغ قرارداد را پرداخت کردیم و امیدواریم قبل از بازی صنعت نفت ۱۵ درصد دیگر را هم پرداخت کنیم تا بازیکنان در شرایط مالی خوبی باشند.

وی درباره تسویه حساب  ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی محمد انصاری گفت: وی این مبلغ را به موسسه خیریه حضرت رقیه می‌دهد و این موضوع جای قدردانی دارد. باید بگویم که بسیاری از بازیکنان ما همواره در کارهای خیر پیش قدم هستند و شایسته تقدیرند

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی