|

پرسپولیس دور از خلاقیت، شادابی و کلین شیت!

با دیدن بازی این روز های تیم پرسپولیس افت کیفیت این تیم غیر قابل انکار است.

لینک کوتاه کپی شد

نه‌‌تنها نتیجه بازی با مس رفسنجان بلکه شکل بازی تیم یحیی هم این حقیقت را اثبات می‌کند. پرسپولیس بعد از چند نمایش بی‌کیفیت و یک باخت و یک تساوی مقابل آلومینیوم و گل‌گهر، در حالی به تعطیلات رفت که به‌نظر می‌رسید این تعطیلی دوهفته‌ای برای این تیم مثمرثمر واقع شود و حکم مرخصی استعلاجی را برای سرخپوشان داشته باشد. اما بعد از 2هفته تمرین و تکرار تاکتیک‌های جدیدی که یحیی و حمید مطهری برای شاگردان خود تدارک دیده بودند، قهرمان 5ساله لیگ برتر باز هم از روزهای خوبش کاملا دور بود و نتوانست برتری خاصی نسبت به حریفش داشته باشد.

به گزارس «شایانیوز» و به نقل از روز نو؛ سیستم دفاع 3نفره که کادر فنی پرسپولیس یک نیمه آن را مقابل گل‌گهر آزمایش کرده بود، این‌بار با تمرین بیشتری به‌کار گرفته شد و سیدجلال در کنار فرجی و علی نعمتی خط دفاعی را شکل دادند. درون دروازه هم رادوشوویچ برای دومین بازی پیاپی جای حامد لک را گرفت و در ترکیب اصلی به میدان رفت. پرسپولیس با لباس سفید مقابل مس رفسنجان قرار گرفته بود و بازی با برتری نارنجی‌پوشان میزبان آغاز شد. تیم محمد ربیعی که با یک امتیاز در قعر جدول قرار داشت، به‌خوبی پرسپولیس را تحت فشار گذاشت و خطراتی روی دروازه سفیدپوشان ایجاد کرد که یکی از آنها با ضربه سر فراز امامعلی و سهل‌انگاری رادوشوویچ به تیر دروازه برخورد کرد.

با سپری‌شدن نیمی از نیمه اول، بالاخره پرسپولیس کمی خودش را در زمین پیدا کرد و شاگردان یحیی هم توانستند موقعیت‌هایی روی دروازه حریف ایجاد کنند. اما زهر این حملات در حدی نبود که دروازه‌ها باز شود. کادر فنی پرسپولیس، وحید امیری خسته از بازی‌های ملی را روی نیمکت نشانده بود و در خط حمله هم مهدی عبدی نیمکت‌نشین بود تا آل‌کثیر به همراه عالیشاه در خط حمله قرار بگیرد.

در حسرت کلین‌شیت

نیمه دوم بازی، درست مثل نیمه اول آغاز شد. باز هم مس رفسنجان تیم برتر میدان بود و باز هم تیر دروازه پرسپولیس بود که با ضربات مهاجمان میزبان به لرزه در آمد. درحالی‌که هر لحظه احتمال گل‌خوردن پرسپولیس می‌رفت، این اتفاق به عجیب‌ترین شکل رخ داد. ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه، شوت عقیل کعبی و تزلزل رادوشوویچ که یک‌بار دیگر نشان داد چرا هرگز به یک دروازه‌بان شش‌دانگ و فیکس در دروازه پرسپولیس تبدیل نشده است.

او روی شوت کعبی که چندان هم غیرقابل‌مهار نبود، یک لحظه به سمت اشتباه رفت و وقتی هم برگشت، دستانش را بالا نبرد مگر بعد از گل‌شدن توپ و به علامت تسلیم! پرسپولیس از مس رفسنجان هم گل خورد تا در پنجمین بازی فصل هم دروازه‌اش باز شود و همچنان تنها تیم این فصل باشد که حتی یک کلین‌شیت هم ندارد! با توجه به کندی حملات و خط حمله کم‌توانی که پرسپولیس در این بازی داشت، به‌نظر می‌رسید آنها برای به تساوی‌کشاندن بازی به مشکلات زیادی برمی‌خورند اما هنوز یکی دو دقیقه از گل مس نگذشته، داور یک پنالتی به سود میهمان گرفت و ترابی فرصت پیدا کرد نخستین گل فصلش را به ثمر برساند.

در ادامه پرسپولیس کمی برتر از حریف نشان داد و می‌توانست حتی گل دوم را هم با ضربه آل‌کثیر به ثمر برساند اما عیسی بعد از دریبل دروازه‌بان حریف توپش را به خارج دروازه زد. در نهایت این بازی با همان نتیجه 1-1 تمام شد و شایستگی پرسپولیس هم حداکثر همین یک امتیاز بود. این تیم باید در هفته‌های آینده فکری اساسی برای حل مشکلاتش داشته باشد. مشکلاتی که شاید آمدن 2بازیکن باانگیزه تاجیک، بخشی از آنها را حل کند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی