|

چه کسی کاپیتان تیم ملی در بازی با سوریه است؟

کاپیتان تیم ملی ایران مقابل سوریه از میان بازیکنان ترکیب اصلی بازی قبل خواهد بود و یا کاپیتان‌ اصلی به ترکیب اضافه خواهد شد؟

لینک کوتاه کپی شد

دریافت کارت زرد توسط علیرضا جهانبخش در بازی با لبنان ومحروم شدن او از بازی با سوریه، دو سوال را در مورد تیم ملی ایجاد کرد. سوال اول این است که کدام بازیکن جانشین او خواهد شد و سوال دوم این است که کدام بازیکن بازوبند کاپیتانی را بر بازو خواهد بست.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرتاک نیوز؛ جواب این دو سوال رابطه تنگاتنگی با هم دارد و جواب اولی می‌تواند معمای دوم را هم حل کند. در روزهای گذشته از وحید امیری به عنوان کاپیتان ایران در بازی با سوریه نام برده شده، بررسی احتمالی اما نشان می‌دهد امیری شانس کمی برای رسیدن به این افتخار خواهد داشت.

بازگشت کاپیتان‌های قدیمی

محرومیت جهانبخش و بازی ضعیف سامان قدوس که احتمالا به حذف او از ترکیب اصلی خواهد انجامید، حداقل دو بازیکن جدید را به ترکیب اضافه خواهد کرد. با توجه به تغییر پست وحید امیری، احتمالا یک مدافع چپ و یک هافبک یا مهاجم به ترکیب اضافه خواهند شد. احسان حاج‌صفی یا امید نورافکن دو بازیکن کاندیدا برای حضور در پست دفاع چپ هستند. در صورت اضافه شدن احسان حاج‌صفی به عنوان کاپیتان اول تیم ملی‌، جواب این سوال به راحتی مشخص خواهد شد. 

اگر حاج‌صفی در ترکیب اصلی قرار نگیرد، صحبت‌هایی در خصوص بازی کردن با دو مهاجم و حضور کریم انصاری‌فرد مطرح شده است. در صورتی که دراگان اسکوچیچ این تصمیم ر‌ا بگیرد دیگر گزینه بستن بازوبند هم او خواهد بود.

سردار جلوتر از امیری

در صورت حضور پیدا نکردن این دو بازیکن (احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد) در ترکیب‌، در میان بازیکنان فعلی تیم ملی باید به نام سردار آزمون رسید. در حالی که خیلی‌ها وحید امیری را گزینه اول بستن بازوبند کاپیتانی می‌دانند اما بررسی سابقه بازیکنان در تیم ملی نشان می‌دهد که سردار آزمون مدت زمان بیشتری پیراهن تیم ملی را برتن داشته است و در غیاب سه کاپیتان اصلی تیم ملی او باید این وظیفه را برعهده بگیرد. سردار آزمون که در بازی مقابل لبنان با تهییج تیم به بازیکنان و کادرفنی روحیه و اطمینان داد که گل دوم را هم خواهند زد، نشان داد که به تجربه‌ای رسیده که بخواهد این مسئولیت سنگین را برعهده بگیرد. البته بعید است که در بازی با سوریه به او این فرصت داده شود و یکی از میان حاج‌صفی یا کریم انصاری‌فرد به میدان خواهند رفت و بازوبند را بر بازو خواهند بست.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی