|

فرصت تاریخی پیش روی سردار، این آزمون را ببر!

سردار آزمون در دیدار برابر سوریه فرصت تاریخ سازی دارد.

لینک کوتاه کپی شد

تیم ملی فوتبال ایران فردا، سه شنبه، به مصاف سوریه می‌رود تا اولین بازی اش در مرحله برگشت گروهی رقابت‌های انتخابی جام جهانی در منطقه آسیا را برگزار کند. این دیدار هم مثل بازی با لبنان در شرایطی برگزار می‌شود که مهدی طارمی در ترکیب حضور ندارد و بار خط حمله تیم ملی روی دوش سردار آزمون، به تنهایی است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو؛ به غیر از نبودن مهدی طارمی که توسط دراگان اسکوچیچ به تیم ملی دعوت نشده، محرومیت علیرضا جهانبخش هم تا حدودی روی قدرت خط حمله تیم ملی اثر می‌گذارد و کار سردار آزمون را سخت‌تر می‌کند. با این حال، سردار همانطور که در دیدار قبلی برابر لبنان گل سرنوشت سازی زد و پایه گذار برتری تیم ملی بود، انگیزه فراوانی دارد در بازی برابر سوریه هم بدرخشد.

سردار با گلی که به لبنان زد ۳۸ گله شد و به رکورد علی کریمی در تیم ملی ایران رسید. او با همان گل خودش را تبدیل کرد به چهارمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران. البته این تمام ماجرا نیست و او فرصت دارد در اقدامی مهمتر، خودش را به رتبه سوم این رده بندی مهم هم برساند. سردار با جواد نکونام که این روز‌ها سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی است یک گل فاصله دارد و در همین دیدار با سوریه می‌تواند به این مهم برسد. طبیعی است که اگر سردار بیش از یک گل بزند او می‌تواند به تنهایی در رده سومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی بایستد.

به غیر از نکونام، کریم باقری و علی دایی در رده‌های دوم و اول برترین گلزنان تاریخ تیم ملی ایران قرار دارند. سردار اگر از جواد نکونام عبور کند احتمالا کار دشواری برای رسیدن به کریم باقری و ۵۰ گل زده ملی اش نداشته باشد. هرچند که همین حالا با توجه به سن و سال سردار آزمون، بسیار اعتقاد دارند او این شانس را دارد تا رکورد گل‌های ملی علی دایی را هم بشکند.

مهمترین خبر های تیم ملی فوتبال ایران را در این صفحه بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی