|

سهیل مهدی: تلاش می کنیم در نیم فصل بازی سوپرجام را برگزار کنیم

سهیل مهدی می گوید در حال برنامه ریزی برای فصل آینده مسابقات لیگ هستند.

لینک کوتاه کپی شد

سهیل مهدی، مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در گفتگو با رادیو ایران در خصوص برنامه ادامه رقابت های لیگ برتر صحبت هایی را مطرح کرد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایران ورزشی؛ سهیل مهدی گفت: از هفته نهم تا شانزدهم هم برنامه اش آماده شده منتها مقداری برای جام حذفی می خواستیم جایی پیدا کنیم که اولین مرحله جام حذفی مان با لیگ برتر جلو ببریم، مقداری به زمان بندی نیاز داشت که بیشتر روی آن کار شود و آن هم حتما تا قبل از هفته پنجم آنرا اعلام می کنم.

مهدی در مورد اینکه تیم های لیگ برتری از از مراحل بالاتر وارد مسابقات حذفی می شوند و بیشتر شاهد تقابل های تیم های لیگ یکی با لیگ برتری هستیم، گفت:

نکته اولیه ای داشته باشیم، ما معمولا وقتی لیگ برتر شروع می شود با فاصله کوتاهی لیگ یک را شروع می کنیم بعد لیگ دو و سه. به واسطه اینکه بازیکنانی که احیانا در نقل و انتقالات موفق نشده اند قراردادی ببندند لیگ یک را از دست ندهند و به طبع آن برای لیگ دو و سه. پس ما اول لیگ برتر را در زمان بندی قرار می دهیم بعد لیگ دو و سه. باید صبر کنیم رقابت ها شروع شود و تیم ها وارد رقابت شوند، مرحله اول را اگر بخواهیم با تیم های لیگ سه قرعه کشی کنیم مسلما دیگر همان اول شاید ارجعیت فنی لیگ های بالاتر باعث شود لیگ های دو و سه نتوانند خودشان را نشان دهند و برای همین در مرحله اول و دوم سعی می کنیم لیگ های پایین تر با هم بازی کنند و بعد به لیگ یک و لیگ برتر می رسند تا بالانس رقابت ها یک طرفه نباشد.

مهدی در خصوص فصل آینده و برنامه مسابقات زمان برگزاری جام جهانی گفت:

خوشحال ترین خبری که در این چند وقت اخیر شنیده ایم صعود تیم ملی به جام جهانی می تواند باشد که خیلی زود انشالله محقق می شود هم برای فوتبال کشورمان خوشحالیم هم برای خودمان که برنامه ریزی برایمان ساده تر می شود. ما تا جام جهانی که بازیها شروع شود، پیش نویس هفته ها را استخراج کرده و داریم به آن فکر می کنیم. کِی لیگ را تموم کنیم کِی نیم فصل را شروع کنیم و کِی لیگ بعدی را شروع کنیم که در بهترین زمان تیم ملی بتواند وارد جام جهانی شود. قاعدتا در این مسیر لیگ قهرمانان آسیا را داریم مسابقات تیم ملی امید را داریم و به تدریج هرکدام از این تیم ها می روند و وارد رقابت هایشان می شوند، ما برنامه را متناسب به آن تنظیم و اعلام می کنیم اما الان پیش نویس برنامه مان را تا نیم فصل آینده و فصل آینده داریم.

وی در خصوص زمان پایان فصل جاری تصریح کرد:

امیدوارم تا خرداد و اردیبهشت فصل را تمام کنیم. با همکاری و مساعدت تیم ها و چند بازیکن قدیمی لیگ مان که به ما گفتند اگر این برنامه ادامه داشته باشد ما می توانیم راحت تر در رقابت باشیم، حتی فشرده اما منظم باشد و با همکاری عوامل برگزاری مسابقات از جمله هیات ها، انشالله فصل را به موقع تمام کنیم.

مهدی در مورد نتیجه دیدار پدیده و مس رفسنجان گفت:

اجازه بدهید این را ارکان قضایی ما با آرامشی که لازم دارند تصویب کنند و انشالله تصمیم مناسب گرفته می شود. این از دست ما خارج شده است و تقدیم ارکان قضایی شده است.

رئیس مسابقات سازمان لیگ در خصوص تیم هایی مثل نساجی و احتمال بازی کردن این تیم در این فصل در زمین خودش گفت:

بزرگترین چالشی که در شروع این فصل داشتیم علاوه بر کرونا و تماشاچی ها که نبودشان خسته کننده شده و امیدواریم خیلی زود  ببینیمشان، چالش زمین های فوتبال است. فکر نکنم فصلی داشته باشیم که ۴-۵ تیم مان بدون استادیوم باشند و این از مواردی بوده که خیلی سخت است برای خود ما و تیم ها چون تیمی که در زمین خودش و چمن مناسب بازی می کند با خیال راحت و آرامش بهتر نتیجه می گیرد، این موضوع هم برای آنها سخت شده هم ما که باید هر هفته یک جا باشیم. الان پیکان دو روز مانده به مسابقه بازی با ذوب آهن به واسطه شرایط استادیوم شهرقدوس به صورت ناگهانی استادیومش را عوض کرد یا تیم هوادار با من صحبت کردند و گفتند ما استادیوم در تهران نداریم شما به ما بگویید کجا بازی کنیم. واقعا تهران بزرگ را از بیرون نگاه می کنیم ولی ما دو ورزشگاه در تهران نداریم که بازی برگزار کنیم.

مهدی در خصوص بازی های خانگی پیکان و هوادار گفت:

واقعا سخت شده، من حق می دهم به آنها اما بپذیریم که لیگ را نمی توانیم معطل کنیم. از طرفی لیگی داریم که ۱۶ تیم هستند و با همه باید به مساوات رفتار کنیم اما از طرفی تیمی مثل پیکان هم از تیم های قدیمی ماست و زمین ندارد. زمین پیکانشهر شرایط بازی برای لیگ دو را هم ندارد.

وی در خصوص زمان بازی سوپرجام فولاد و پرسپولیس اضافه کرد:

قرار بود اولین هفته لیگ مان سوپرجام باشد طبق روالی که همیشه باید باشد بنا به در خواست تیم ملی کشورمان، این بازی را برداشتیم و تیم ملی با آرامش بهتری وارد مسابقات شد که داریم الان نتیجه خوبش را می بینیم اما حتما در اولین فرصت تلاش می کنیم در نیم فصل سوپرجام را داشته باشیم.

مهدی در خصوص محل برگزاری سوپرجام گفت:

ما ۵ ورزشگاه واجد شرایط داریم و آنرا قرعه کشی می کنند و انتخاب می شود.

وی در خصوص محل برگزاری فینال جام حذفی هم اضافه کرد:

صحبتی که بود گفتند ورزشگاه کرمان را آماده کنند به واسطه احترام به سردار دل ها، سردار سلیمانی. ورزشگاه در آن زمان شرایط خوبش را نداشت و نتوانست آن موقع میزبان باشد به واسطه نواقص. اما اگر الان آماده کنند و شرایط باشد، آن ورزشگاه هم از کاندیداهای ما خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی