|

آیا تیم ملی ایران با برد سوریه به جام جهانی می رود؟

تیم ملی ایران فردا به مصاف سوریه می‌رود تا ششمین بازی اش در مرحله انتخابی جام جهانی را برگزار کند.

لینک کوتاه کپی شد

هفته ششم رقابت‌های انتخابی جام جهانی در مرحله گروهی منطقه آسیا فردا با انجام سه دیدار در گروه اول پیگیری می‌شود که در حساس‌ترین دیدار، تیم ملی ایران به مصاف سوریه می‌رود. ایران فعلا با ۱۳ امتیاز صدرنشین و سوریه با ۲ امتیاز قعرنشین این گروه است.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو؛ موقعیت خوب ایران در این گروه این ذهنیت را به وجود آورده که ممکن است تیم ملی با برتری برابر سوریه، حضورش در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را نهایی کند. با این حال اینگونه نیست؛ درست است که تیم ملی در صورت برتری برابر سوریه وضعیت بسیار مناسبی برای رسیدن به جام جهانی قطر به دست می‌آورد، ولی صعودش قطعی نخواهد بود.

برای بررسی جزئی‌تر این موضوع کافی است جدول گروه ایران بررسی شود. در جدول، ایران، کره جنوبی، لبنان، عراق، امارات و سوریه به ترتیب با ۱۳، ۱۱، ۵، ۴، ۳ و ۲ امتیاز در رده اول تا ششم قرار گرفته اند. حال، اگر ایران ببرد ۱۶ امتیازی می‌شود و در بهترین حالت ممکن فاصله اش با تیم سوم جدول ۱۰ امتیاز می‌شود. لبنان تیم سوم جدول، فردا با امارات دیدار می‌کند. بهترین حالت برای ایران مساوی لبنان یا شکست این تیم است؛ هرکدام از این نتایج رقم بخورد تیم سوم جدول ۶ امتیازی می‌شوند. البته این فرض بر پایه آن گذاشته شده که عراق نتواند مقابل کره جنوبی به پیروزی برسد.

حال اگر ایران ببرد و لبنان هم برنده نشود، اختلاف بین این دو تیم ۱۰ امتیاز می‌شود، ولی از آنجا که هنوز ۴ بازی دیگر در این گروه باقی می‌ماند، روی کاغذ صعود تیم ملی به جام جهانی قطعی نمی‌شود و باید منتظر دیدار با عراق در بهمن ماه بماند.

مهمترین خبر های تیم ملی فوتبال ایران را در این صفحه بخوانید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی