|

سهیل مهدی: ناظران ‌AFC تاکنون نظری درباره ورزشگاه‌ ها نداده اند

سهیل مهدی از بازدید ناظران ‌AFC از ورزشگاه های ایران می گوید.

لینک کوتاه کپی شد

سهیل مهدی در خصوص آخرین وضعیت برگزاری مسابقات لیگ برتر صحبت هایی را انجام داده است.

به گزارش «شایانیوز»؛ سهیل مهدی در رابطه با موضوع بازدید نمایندگان AFC از ورزشگاه‌های کشورمان برای میزبانی جام ملت‌های 2027 آسیا به فارس گفت: این افراد تا کنون ورزشگاه‌های آزادی، دستگردی تهران، یادگار امام و شهید سلیمانی تبریز، ورزشگاه‌های ثامن و امام رضا مشهد را مورد بررسی قرار دادند. صبح امروز هم ورزشگاه فولادشهر را بررسی کرده و قرار است بعد از ظهر استادیوم نقش جهان را بازدید کنند. بازدید زمین تمرین دو باشگاه ذوب‌آهن و سپاهان هم در برنامه‌هایشان بود. 

وی درباره تعداد ورزشگاه‌های معرفی شده از سوی فدراسیون به AFC برای میزبانی جام ملت‌های آسیا پاسخ داد: در این برهه از ما درخواست کرد ورزشگاه ها را با در نظر گرفتن بحث اقامت تیم‌ها و هتل‌های هر شهر معرفی کنیم. نمایندگان AFC به جز بازدید از ورزشگاه‌ها، هر شهر را از نظر تعداد هتل و شرایط اقامت تیم‌ها بررسی می‌کنند.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه آیا 14 ورزشگاه به AFC معرفی شده‌اند، گفت: طبق پرونده‌ معرفی شده در ابتدا، ورزشگاه های خود را معرفی کرده و اکنون ناظران AFC مشغول بازدید از آنها هستند.

مهدی درباره اینکه آیا ایرادی از ورزشگاه‌های بازدید شده گرفته‌اند، اظهار داشت: تاکنون هیچ ایراد یا تاییدی نسبت به شرایط ورزشگاه‌ها به ما اعلام نکرده‌اند. شاید در جلسه جمع‌بندی فردا در این مورد صحبت شود اما تا کنون هیچگونه اظهارنظری نداشته‌ و فقط بازدیدها را انجام داده و عکس‌ها و یادداشت‌های خود را مستند می‌کنند تا در نهایت به جمع‌بندی برسند.

وی در مورد مخالفت هیات فوتبال تهران با برگزاری دیدار معوقه پیکان و ذوب‌آهن در ورزشگاه انقلاب کرج گفت:باشگاه‌ها از لحاظ موقعیت جغرافیایی تحت اختیار هیأت فوتبال هستند. برای اینگونه جابه‌هایی‌ها باید استعلام‌ و تایدیه‌های لازم از هیأت‌ و اداره کل ورزش و جوانان هر استان اخذ شود. تا کنون چیزی مشخص نشده اما به عنوان مجری، زمان‌بندی داریم که اگر از آن بگذریم، شاید جابه‌جایی محل مسابقه سخت شود.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره اینکه با توجه به فشردگی لیگ برتر پس از اتمام دو دیدار تیم ملی، آیا برای جام حذفی با حضور تیم‌های لیگ برتری هم برنامه‌ریزی شده است، توضیح داد: در این مورد هم زمان بندی لازم را پیش‌بینی کرده‌ایم اما در نظر داریم بیشتر از این، فشردگی به تیم‌ها تحمیل نشود. به دلیل طولانی شدن مسابقات در فصل گذشته اگر بخواهیم تیم ملی را به شرایط حضور در جام جهانی برسانیم، باید این فصل را سر موقع تمام کنیم.

مهدی اضافه کرد:‌ دیدارهای تیم ملی، روزهای فیفا دی و مناسب‌های مختلفی که در کشور ما وجود دارد، شرایط را برای برگزاری مسابقات سخت می‌کند. به همین دلیل فشردگی رقابت‌ها در ایام کرونایی بالاتر رفته است.

وی درباره اینکه پرسپولیس و سپاهان با در اختیار داشتن سه بازیکن ملی‌پوش سه روز پس از دیدار مقابل سوریه در اردن باید به ترتیب به مصاف مس رفسنجان و تراکتور بروند، گفت: مس رفسنجان هم دو بازیکن ملی‌پوش عمانی دارد. پرسپولیس هم دو بازیکن تاجیکستانی جذب کرده است. این مسائل را هم باید در نظر گرفت اما طبق آئین‌نامه اگر تیمی بیشتر از سه بازیکن ملی‌پوش داشته باشد، می‌تواند برای تعویق دیدار خود درخواست بدهد. پرسپولیس اکنون سه بازیکن در تیم ملی دارد اما وضعیت بازیکنان تاجیکستانی به این دلیل که آنها هنوز قراردادی با پرسپولیس نبسته‌اند، مشخص نیست.

مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ افزود: فاصله سه روزه بین دیدارهای لیگ برتر با بازی تیم ملی منطقی است. دلمان می‌خواهد تیم‌ها با آسایش وارد مسابقات شوند و بهترین برنامه را برای آنها تنظیم کنیم. تا جایی که شرایط‌مان اجازه بدهد، به خواسته تیم‌ها احترام می‌گذاریم و می‌خواهیم با آنها تعامل خوبی داشته باشیم زیرا سازمان لیگ خانه باشگاه‌ها است اما باید منافع جمعی را ببینیم. حتی از اینکه یک تیم لیگ دسته سومی در فشار قرار بگیرد و شرایط متفاوتی را نسبت به سایر تیم‌ها تجربه کند خوشحال نمی‌شویم اما اگر بخواهیم برای همه تیم‌ها تصمیم‌گیری کنیم کار سخت می‌شود.

مهدی در خصوص اظهارنظر رییس فدراسیون پزشکی ورزشی درباره اینکه باید برای حضور هواداران در لیگ فوتبال ساز و کار لازم ایجاد شود، عنوان کرد: بحث حضور هواداران در ورزشگاه‌ها را به فال نیک می‌گیریم اما از صحبت‌های وی استنباط می‌کنم، باید بخشی از پروتکل‌های اجرایی هم به سازمان لیگ ابلاغ شود. نوروزی به تعداد محدود یا درصد مجاز برای حضور هواداران در ورزشگاه‌ها اشاره کرده اما باید مسائل مربوط به بلیت‌فروشی الکترونیکی را هم در نظر گرفت.

وی اضافه کرد: از حضور هواداران در ورزشگاه‌ها خوشحال می‌شویم اما باید دستورالعملی که چارچوب خودش را دارد و حتما کامل هم هست، به ما بدهند تا متناسب با آن برنامه‌ریزی در مشهد هم ورزشگاه‌های ثامن و امام رضا را مورد بررسی قرار دادند. با کمال میل در کنار باشگاه ها هستیم تا زودتر ورود تماشاگران به ورزشگاه ها را جشن بگیریم.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی