|

میلان-اینتر؛ دربی همیشه جذاب!

دو تیم آث میلان و اینتر میلان امشب در دربی شماره 229 به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

لینک کوتاه کپی شد

از ساعت ۲۳:۱۵ حساس‌ترین دیدار هفته دوازدهم سری A ایتالیا در ورزشگاه سن‌سیرو برگزار خواهد شد.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از خبر ورزشی؛ میلانِ این فصل همه را شگفت‌زده کرده، چرا که تیم‌شان در سری A ایتالیا با تیمی که در لیگ قهرمانان اروپا می‌بینیم زمین تا آسمان تفاوت دارد. به نظر می‌رسد استفانو پیولی باید تمرکزش را روی رقابت‌های داخلی بگذارد و دیگر امیدی در اروپا نخواهند داشت. اما شروع فوق‌العاده میلان در فصل جدید آن‌ها را تبدیل به چهارمین تیمی کرد که ۱۰ بازی از ۱۱ بازی ابتدایی فصل‌شان را می‌برند. بی‌شک میلان مدعی قهرمانی فصل جدید است و امیدوار هستند پس از ۱۱ سال اسکودتو را ببرند. اختلاف ۷ امتیازی با اینتر و ۱۶ امتیازی با یوونتوس باعث شده دو رقیب جدی را دور از خودشان ببینند، اما همچنان ناپولی بالاتر از آن‌هاست. اگر بتوانند در دربی ناکامی‌ها چند سال اخیر را جبران کنند و فاصله امتیازی‌شان با اینتر را به ۱۰ برسانند، تا مدت‌ها حاشیه امنیت خواهند داشت. این اتفاق بهترین مسیر را در جاده قهمرانی پیش‌روی میلان قرار خواهد داد.

گرفتن سکان هدایت اینترِ قهرمان برای سیمونه اینزاگی چالش بزرگی بود. اینتر به طور کلی شرایط خوبی دارد و اگر حالا با اختلاف تیم سوم جدول است، به این دلیل بوده که عملکرد ناپولی و میلان را فراتر از حد انتظار می‌بینیم. اینتر فصل قبل هم در همین هفته، همین ۲۴ امتیاز را گرفته بود و در واقع سیمئونه عملکردی مشابه کونته داشته. هنوز هم راه درازی تا پایان فصل باقی مانده و نراتزوری می‌تواند فاصله را کم و کمتر کند. یکی از فرصت‌های‌شان برای جبران فاصله امشب در دربی دلامادونینا خواهد بود. برای این که راحت‌تر بتوانند به حفظ تاج و تخت‌شان فکر کنند، امشب ۳ امتیاز دربی را می‌خواهند. اتفاق خوب برای اینتری‌ها این است که در مقابل میلان سال‌های اخیر نتایج خیلی خوبی گرفته‌اند و بنده اکثر نبردها بوده‌اند. حتی در بدترین شرایط هم اینتر موفق شده میلان را شکست دهد و بعید نیست امشب هم خودشان را به رقبا در صدر جدول نزدیک‌تر کنند.

آخرین جدال

فوریه ۲۰۲۱ در دیدار برگشت فصل قبل سری A ایتالیا، اینتر دربی دلامادونینا را ۳-۰ از میلان برد. لائوتارو (۲ مرتبه) و لوکاکو گل‌های اینتر را در آن دیدار زدند.

آمار بازی

۲۲۸) در ۲۲۸ دربی دلامادونینا، میلان ۷۷ برد داشته و اینتر در ۸۴ بازی برنده شده، در حالی که ۶۷ بازی با تساوی خاتمه یافته است.

۱۷۴) در ۱۷۴ نبرد میلان و اینتر در تاریخ سری A ایتالیا از سال ۱۹۲۹ به بعد، روسونری در ۶۳ بازی و نراتزوری در ۷۵ بازی پیروز بوده‌اند و ۵۸ بازی هم برنده نداشته است.

۱۰) در ۱۰ دربی آخر سری A، میلان فقط یک برد داشته و اینتر در ۶ بازی پیروز شده. ۳ بازی دو تیم هم با تساوی به پایان رسیده است.

۲) میلان از فصل ۲۰۱۱-۲۰۱۰ که قهرمان شد دیگر نتوانسته در سری A ایتالیا مقابل اینتر دبل کند. این تیم فصل پیش پس از ۵ فصل در دربی‌های لیگ برنده شد.

۰) میلان در کنار ناپولی تیم‌های بدون شکست این فصل سری A ایتالیا تا پایان هفته یازدهم هستند.

۲۸) اینتر قدرت خط حمله‌اش را این فصل هم حفظ کرده و با ۲۸ گل زده در ۱۱ بازی بهترین خط حمله سری A را در اختیار داشته.

۱۰) زلاتان ایبراهیموویچ با ۱۰ گل زده در دربی دلامادونینا پنجمین گلزن برتر این دیدار است. آندری شوچنکو با ۱۴ گل زده در صدر قرار دارد.

مصدومان و محرومان

مایک ماینان، تئو هرناندس، سامو کاستیخو، جونیور مسیاس، فوده بالو ترائوره و آنته ربیچ مصدومان میلان پیش از دربی هستند. اینتر با تمام قوا و بدون مصدوم و محروم به استقبال این دیدار حساس رفته است.

ترکیب احتمالی دو تیم

میلان: تاتاروشانو، کالابریا، کیائر، توموری، کالولو، تونالی، کسیه، سائلمارکس، دیاس، لیائو و ایبراهیموویچ

اینتر: هاندانوویچ، اشکرینیار، دی‌فرای، باستونی، دارمیان، بارلا، بروزوویچ، چالهان‌اوغلو، پریشیچ، مارتینس و ژکو

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی