|

نظر کارشناسان در مورد صحنه جنجالی پرسپولیس - گل گهر

نوید مظفری می‌گوید داور قضاوت خوبی را در دیدار پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

بازی روز گذشته تیم های پرسپولیس و گل گهر که با تساوی یک بر یک دو تیم به پایان رسید، چند صحنه مشکوک داوری داشت که در ادامه نظر کارشناسان درمورد این صحنه ها را جویا شدیم.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایسنا؛ نوید مظفری، کارشناس داوری در خصوص قضاوت بیژن حیدری در دیدار پرسپولیس و گل‌گهر سیرجان گفت: داور قضاوت خوبی را در دیداری نه چندان سخت داشت. او به موقع در صحنه‌ها حاضر بود و در اتفاقات حساس بازی، تصمیمات درستی گرفت. تذکرها و اخطارهایش درست بود و در کل اشتباهی نداشت.

وی ادامه داد: گل گل‌گهر سیرجان آفساید نبود و درست بود. گل باید به نام سهرابیان ثبت شود زیرا او قبل از وارد شدن توپ به دروازه، با سر به آن ضربه زد. دقیقه ۵۱ مهاجم گل‌گهر در محوطه جریمه پرسپولیس تعادلش را از دست داد که تصمیم داور مبنی بر ادامه بازی صحبح بود زیرا اصلا برخوردی به وجود نیامد. چند دقیقه بعد، امیری و زکی‌پور برخوردی را باز هم در محوطه جریمه پرسپولیس داشتند که آن هم خطا نبود و باز هم بیژن حیدری در این صحنه درست تصمیم گرفت.

مظفری در پایان گفت: عملکرد کلی داور خوب بود و داوران لیگ برتری باید در این سطح و حتی بالاتر سوت بزنند و قضاوت کنند.

کارشناس دیگر فوتبال ایران اعتقاد دارد که داور دیدار پرسپولیس و گل‌گهر قضاوت خوبی داشته است.

حیدر سلیمانی در گفت‌‌و‌گو با تسنیم، درباره قضاوت بیژن حیدری در دیدار پرسپولیس و گل‌‌گهر که با تساوی یک - یک به پایان رسید، اظهار داشت: در نیمه اول حیدری قضاوت خوبی داشت و اخطاری که به بازیکن گل‌گهر در این نیمه داده شد به درستی بود. در صحنه‌‌ای که گل‌گهر به گل رسید کمک داور اول خیلی خوب کار کرد، چون بازیکنی که با سر توپ را وارد دروازه می‌کند یک گام عقب‌تر از مدافعان پرسپولیس است و آفسایدی در کار نبود. اینکه در این صحنه و پیش از به ثمر رسیدن گل خطایی صورت گرفته یا خیر، در تصاویر تلویزیونی مشخص نیست. با توجه به اینکه داور در این صحنه به موقعیت نزدیک است، می‌توانیم به نظر او احترام بگذاریم.

وی در مورد عملکرد داوری در نیمه دوم تصریح کرد: در دقیقه 52 اتفاقی در محوطه جریمه پرسپولیس افتاد و تیم حریف اعتقاد داشت داور باید اعلام پنالتی می‌کرد ولی هیچ برخوردی بین وحید امیری و مهاجم گل‌گهر رخ نداد. حتی داور می‌توانست با مهاجم حریف هم برخورد کند و برای شبیه‌سازی به او اخطار بدهد. در دقیقه 62 باز هم در محوطه جریمه پرسپولیس صحنه‌ای مشکوک وجود داشت که مشخص بود وحید امیری به توپ ضربه می‌زند و هیچگونه اثری روی پای مهاجم گل‌گهر ندارد و ادامه بازی صحیح بود. یک صحنه هم در محوطه جریمه گل‌گهر روی مهدی ترابی اتفاق افتاد که داور به درستی تشخیص به ادامه بازی داد.

این کارشناس داوری گفت: اخطار‌هایی که داور به بازیکنان هر دو تیم نشان داد، ‌درست بود. حیدری با لبخند و صحبت کردن، به خوبی بازیکنان را تنبیه کرد که این موضوع جنبه آموزشی دارد.

حسین عسگری هم در گفت‌وگو با فارس، در خصوص داوری دیدار دو تیم پرسپولیس و گل‌گهر اظهار داشت: با وجود حساسیت بازی و تقابل دو تیم بالا جدولی امروز قضاوت کم اشتباهی را از داور این مسابقه دیدم.

وی افزود: یکی دو اتفاق در محوطه جریمه دو تیم افتاد که در هر دو صحنه تصمیم داور برای ادامه بازی درست بود. یک مورد در محوطه جریمه پرسپولیس بود که مهاجم گل‌گهر وارد شد و وحید امیری بدون خطا توپ را از او گرفت و یک جدال عادی بود. در این صحنه داور به درستی دستور به ادامه بازی داد.

کارشناس داوری در مورد سرنگونی بازیکن گل گهر در دقیقه63 در محوطه جریمه پرسپولیس اظهار داشت: این صحنه خطا نبود. بازیکن گل گهر برای پوشش توپ بدن گذاشت که بازیکن پرسپولیس از پشت آمد و توپ را زد.

عسگری گفت: یک صحنه نیز در محوطه جریمه گل‌گهر بود که مهدی ترابی پا به توپ شد. مدافع گل‌گهر به صورت صحیح توپ را گرفت. سرنگونی ترابی خطا نبود و تصمیم داور برای ادامه بازی صحیح بود.

کارشناس داوری فوتبال در مورد اخطارهای داور مسابقه عنوان کرد: تمامی اخطارها درست بود. در کل تصمیمات داور، جایگیری و جابه‌جاهای او خوب و درست بود و همکاری‌های خوبی با کمک‌هایش داشت.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی