|

چه شد که پرسپولیس تبدیل به تیمی متوسط شد؟

پرسپولیس به هرشکلی که شده باید تقویت شود، به نظر تیم فعلی سرخ‌ها ظرفیت رسیدن به هیچ جامی را ندارد و یحیی باید برای تقویت این تیم دست بجنباند

لینک کوتاه کپی شد

یک پرسپولیس متوسط که با اصرار یحیی گل‌محمدی ۴-۴-۲ بازی می‌کند، بی‌آنکه در فقدان نوراللهی هافبک بازی‌ساز داشته باشد. اسدی نمی‌تواند نقــش نوراللهی را ایفا کند. بهترین شیوه ۴-۲-۳-۱ است که آن‌هم با اصرار گل‌محمدی برای بردن وحید امیری به دفاع چپ امکان‌پذیر نیست. احسان پهلوان هم که کال بدون تاثیر است. یک بازیکن متوسط که هیچوقت توان ذهنی تاثیرگذار و سرنوشت‌سازی را ندارد. احتمالا سال‌ها بعد با پیراهن پرسپولیس و مدال هایش پز می‌دهد و پیشکسوت محسوب می‌شود بی‌آنکه کسی آمار فاجعه او در گلزنی و پاس گل را محاسبه کند.

سیدجلال باید از پرسپولیس خداحافظی کند و آل‌کثیر هم بدون رقیبی مثل مغانلو به اندازه‌های یک بازیکن معمولی نزول می‌کند. مشکل دفاع راست هم که دیگر به شکلی مضحک پیش می‌رود. تقریبا تمام شکست‌های مهم پرسپولیس به خاطر دفاع راست بوده و در بازی دیروز هم توپ لو دادن نعمتی در مقابل هافبک‌های فیزیکــی آلومینیوم اراک زمینه‌ساز شکست پرسپولیس شد. پرسپولیس اقتصادی بسته شده اســت، اما نه برای قهرمانی برای آن که ســاقدوش داماد‌های حریص لیگ امسال باشد. تیمی که در سه بازی نتوانسته دروازه خود را بسته نگاه دارد و دیروز هم به شکلی سزاوارانه مغلوب آلومینیوم شد.

آلومینیوم اراک از همان دقیقه اول تا انتها تیم برتر بود. شک نکنید گل‌محمدی باید دانسته باشد که امسال با این کادر و با این بازیکن‌ها کار سختی خواهد داشت. پرسپولیس باید تقویت شود. به هرشکلی که شده. این پرسپولیس فعال سه امتیاز عقب افتاده. سه امتیازی که هفته دیگر در بازی با گل‌گهر آماده می‌تواند بیشتر هم بشود. گل‌محمدی باید دست بجنباند وگرنه مجبور خواهد بود با حسرت به رقابت استقلال و سپاهان نگاه کند. دچار توهم هم نشود. این تیم فعلی پرسپولیس با تنها یک ملی‌پوش ثابت وحید امیری ظرفیت رسیدن به هیچ جامی را ندارد. این را همان موقع که در بازی با الهلال با ۳ گل شکست خورد و می‌توانست ۴ گل دیگر هم بخورد باید فهمیده باشد. این موردی برای بررسی بیشتر است که چرا یارگیری پرسپولیس در این فصل اینقدر فقیرانه بوده است. کاسه‌ای پشت نیم‌کاسه نیست؟

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی