|

علامت سوال بزرگ مقابل نام چشمی؛ او قرارِ در کدام پست به میدان برود؟

تعویض روزبه چشمی در ابتدای نیمه دوم نشان داد که فرهاد مجیدی از عملکرد این بازیکن رضایت زیادی نداشته است.

لینک کوتاه کپی شد

فرهاد مجیدی آنقدر بازیکن دارد که در هر بازی می‌تواند یک سورپرایز برای تیم حریف رو کند. سورپرایز او در بازی با تراکتور حضور روزبه چشمی در ترکیب اصلی بود. بازیکنی که به همراه مهدی‌‎ مهدی‌پور در میانه میدان قرار گرفت و در پست هافبک دفاعی بعد از 400 روز به لیگ برتر بازگشت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فوتبال 360، البته این حضور روزبه چشمی خیلی هم طولانی نبود و او در نیمه دوم همراه بازیکنان وارد میدان نشد و جای خود را به ارسلان مطهری داد. حضور روزبه چشمی باز هم این سوال همیشگی را در مورد او مطرح می‌کند که او قرار است در کدام پست به میدان برود؛ دفاع وسط یا هافبک دفاعی؟

عملکرد روزبه چشمی به عنوان هافبک دفاعی

تجربه اولین بازی روزبه چشمی در پست هافبک دفاعی نشان داد که احتمالا او نخواهد توانست زوج خوبی با مهدی مهدی‌پور در میانه میدان به وجود بیاورد. حضور همزمان دو بازیکن با خصوصیات فنی مشابه باعث شد تا چشمی در بیشتر دقایق بازی حضور نداشته باشد. نقشه حرکتی این دو بازیکن نشان می‌دهد که محل حضور آن‌ها در بیشتر دقایق نیمه اول با هم تداخل داشته است و احتمالا به همین دلیل روزبه چشمی نتوانسته آزادی عمل داشته باشد.

البته باید به این دو هافبک آرش رضاوند را هم اضافه کرد که باعث می‌شود تا سه هافبک با خصوصیات مشابه در میانه میدان استقلال بازی کنند و یکی از آن‌ها در نیمه دوم تعویض شود و دیگری یعنی رضاوند با انتقادات زیادی از سوی هواداران مواجه شود. چشمی در یک نیمه‌ای که در بازی حضور داشت، 4 بازپس‌گیری توپ داشت و آمار خوب او مثل همیشه در دقت پاس‌هایش بود که بالای 90 درصد آن به مقصد رسید.

بهترین روزهای چشمی در میانه میدان 

نکته اصلی درباره روزبه چشمی این است که بهترین روزهای بازی‌اش با پیراهن استقلال در نقش هافبک دفاعی، زمانی بود که کنار امید ابراهیمی بازی می‌کرد. در لیگ پانزدهم، این دو نفر با 2 وظیفه متفاوت در زمین قرار می‌گرفتند؛ چشمی در عرض بازی می‌کرد و وظیفه‌اش پوشش کامل فضای جلوی مدافعان بود و ابراهیمی، هافبکی که شعاع حرکتی‌اش تمام طول زمین را شامل می‌شد. هر دو نفر هم بهترین بازی‌های‌شان را آن فصل در پیراهن آبی انجام دادند. چشمی به دلیل نوع بازی و فیزیک خاص بدنی‌اش، مردی است برای پوشش تمام خط عرضی زمین بدون تداخل بازی با نفر دیگر و به همین دلیل حضور همزمان او با مهدی‌پور در میانه میدان از کیفیت بازی‌اش کم کرد. 

با توجه به نفوذهای جعفر سلمانی و وریا غفوری و از آن سو هم محمد دانشگر، احتمالا فرهاد مجیدی قصد داشت با استفاده از این دو هافبک وسط نقاط خالی تیمش در میانه میدان را پوشش دهد؛ هدفی که بعد از رسیدن به گل مجددا با اضافه کردن زبیر نیک‌نفس به دنبال رسیدن به آن بود. مجیدی باید برای بازی‌های بعدی انتخاب کند که بیشتر به دنبال تقویت فاز دفاعی در میانه میدان است یا زهردار شدن خط حمله تیمش. 

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی