|

الهلال راه شکست پرسپولیس را به تیم‌های ایرانی نشان داد

نکته جالب درباره بازی الهلال – پرسپولیس اینکه هر 3 گل الهلال از یک نقطه زمین شکل گرفت تا مشخص شود پرسپولیس چقدر در این منطقه ضعف دارد.

لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با نتیجه سنگین ۳ بر صفر برابر الهلال عربستان شکست خورد. این شکست آنهم با این تفاضل گل عجیب، در چندین سال اخیر در کارنامه پرسپولیسی‌ها ثبت نشده و کم سابقه بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از فرارو، با وجود آنکه پرسپولیس و یحیی گل محمدی تلاش کرده بودند تمرینات و بازی‌های دوستانه را پشت در‌های بسته ببرند تا شناخت زیادی از این تیم برای دیدار حساس با الهلال عربستان وجود نداشته باشد، ولی با شروع بازی مشخص شد که برخلاف میل پرسپولیسی ها، الهلال با شناخت بسیار دقیقی پا به دیدار با پرسپولیس گذاشته و به درستی نقطه ضعف این تیم را پیدا کرده است.

نکته جالب درباره بازی الهلال – پرسپولیس اینکه هر سه گل تیم عربستانی از یک نقطه زمین شکل گرفت تا مشخص شود پرسپولیس چقدر در این منطقه از زمین ضعف دارد. در واقع الهلالی‌ها به درستی از شکاف بین مدافع میانی (فرشاد فرجی) و مدافع راست پرسپولیس (سیامک نعمتی – مهدی شیری) آگاهی داشتند و هر سه گل را به فرستادن توپ به آن منطقه و بعد ارسالش یا شوت به سمت دروازه به گل رسیدند. گل اول با توپ گیری در همان منطقه و حرکت در عرض حاصل شد. گل دوم و سوم هم با عبور از همان فضا و با پاس راحت در عرض حاصل شد. عجیب آنکه الهلالی‌ها چندین بار دیگر هم این حرکت را تکرار کردند که یا توپ هایشان در چارچوب نبود یا اینکه حامد لک آن‌ها را مهار کرد.

یحیی گل محمدی هم با وجود تعویض کردن سیامک نعمتی نتوانست مانع از پر کردن آن حفره ایجاد شده بشود، چون گل سوم الهلالی‌ها بعد از تعویض نعمتی و جایگزینی اش با مهدی شیری حاصل شد که نشان داد این تعویض هم دردی را برای پرسپولیس دوا نکرده است.

 آنالیز بی نقص عربستانی‌ها از نقطه ضعف پرسپولیس حالا به خوبی راه را به دیگر تیم‌های ایرانی هم نشان داده تا اگر یحیی و تیمش همچنان روی استفاده از این ترکیب در خط دفاعی اصرار داشته باشد، چطور به پرسپولیس در لیگ برتر لطمه زده شود. با اتفاقاتی که در این دیدار رقم خورد به نظر می‌رسد گل محمدی چاره‌ای به غیر از اعمال تغییرات در خط دفاعی به ویژه پرهیز از عدم استفاده همزمان از فرجی – نعمتی در سمت راست خط دفاعی اش نداشته باشد.

پیشنهادات ویژه

  • هادی ارسالی در

    پرس بازیکنان الهلال بازیکنان پرسپولیس رو گیج کرده بود فقط یکی دوبار تونستن وارد زمین الهلال بشن ، برای تیمی که بگفته مطهری فراتر از آسیا بازی می‌کنه خجالت آور بود، متأسفانه در ایران داوری‌های جهت دار نمیزاره قدرت واقعی پرسپولیس مشخص بشه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی