|

خشم نصف و نیمه اسکوچیچ؛ قضیه چیست؟

دراگان اسکوچیچ چگونه باید به گذشته برگردد و نتایج ویلموتس را به ما یادآوری کند؟ حتما باید فیلم آن بازی‌ها را نشانمان بدهد؟

لینک کوتاه کپی شد

در نشست خبری سرمربی تیم ملی ایران، خبرنگاران از دراگان اسکوچیچ درباره انتقادها به نحوه بازی تیم ملی سوال کردند. این پرسش اما با شگفتی اسکوچیچ مواجه شد؛ تا جایی که در جواب تغییر لحن داد و گفت: دقیقا نمی‌دانم انتظار هواداران چیست. فقط می‌توانم جواب انتقادات را با برد نشان دهم. اگر کسی هست که بعد از ۱۰ برد در ۱۰ بازی انتظاراتش برآورده نشده، من نمی‌دانم باید چه کنم.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از خبرورزشی، به نظر می‌رسد حق با اسکوچیچ است. او به کارنامه اش در تیم ملی می‌نگرد و ۱۰ پیروزی متوالی را می‌بیند؛ اسکوچیچ واقعا چگونه باید به گذشته برگردد و نتایج ویلموتس را به ما یادآوری کند؟ حتما باید فیلم آن بازی‌ها را نشانمان بدهد و بگوید تو که اینقدر ناراضی هستی، گذشته ات را فراموش کردی؟

مگر یادمان رفته وقتی به بحرین و عراق باختیم، هیچ کدام حتی کورسویی از امید به آینده نداشتیم و کار صعود به جام جهانی را تمام شده می‌دانستیم؟ فراموش کردیم وقتی شرایط میزبانی مقدماتی جام جهانی به ضرر ما شد و مجبور شدیم برای بازی‌های خود به منامه برویم، چقدر غم و غصه داشتیم؟

اسکوچیچ درست می‌گوید؛ او نمی‌داند بعد از ۱۰ پیروزی متوالی که چند برد آن هم حیاتی و لازم بود، دیگر باید چه کاری انجام بدهد تا منتقدان و هواداران فوتبال ایران را راضی کند.

اینکه تیم ملی در دو بازی گذشته شاهکار نکرده و بر اساس اتفاقاتی که در فوتبال رقم می‌خورد پیروز میدان شده، ارتباطی با این میزان نارضایتی ندارد. اسکوچیچ یک مربی خلاق بین المللی و مشهور در فوتبال جهان نیست که از تیم ملی ما، یک برزیل و آرژانتین بسازد یا روح فوتبال جذاب و کنترل شده آلمان را بر کالبد این فوتبال نحیف بدمد!

از اسکوچیچ توقعاتی در همین اندازه داشتیم؛ نتایج تیم ملی نیز فراتر از حد انتظارات ما در دوران سیاه و کابوس وار ویلموتس بود و او فردا مقابل کره جنوبی، شاید در یکی از سخت‌ترین آزمون‌های خود در دوران سرمربیگری اش قرار می‌گیرد.

 این مهمترین بازی تمام زندگی فوتبالی آقای اسکوچیچ است...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه