|

حرکت مثبت مدیران سرخابی؛ ادامه رقابت فرهاد و یحیی

تمدید قرارداد سرمربیان تیم‌های سرخابی حرکت مثبتی بود که در روزهای اخیر شاهد آن بودیم.

لینک کوتاه کپی شد

در روز‌های اخیر قرارداد سرمربیان دو تیم بزرگ و پرهوادار ایران تمدید شده است تا هواداران سرخابی نگرانی از بابت وضعیت سرمربی خود نداشته باشند. یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی برای ۳ فصل دیگر هدایت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را بر عهده خواهند داشت و خیال هواداران دو تیم از بابت سرمربی راحت خواهد بود.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از میزان، فرهاد مجیدی سرمربی ۴۵ ساله استقلال که مهاجمی بسیار محبوب در بین هواداران استقلال بود، اسفند ۹۹ با قراردادی ۲.۵ ساله جانشین محمود فکری در این تیم شد. با ورود مصطفی آجورلو به باشگاه استقلال قرارداد این مربی از ۲ سال به ۳ سال افزایش یافت تا مدیرعامل استقلال نشان دهد حامی مجیدی است و برنامه‌های او همچنان در استقلال پیاده خواهد شد.

یحیی گل‌محمدی ۵۰ ساله که سال‌ها مدافعی مستحکم و محبوب در خط دفاع پرسپولیس بود، دی ماه ۹۸ جانشین گابریل کالدرون شد تا دوران پسابرانکو با دومین مربی ادامه پیدا کند. یحیی در تیم محبوبش به شدت موفق بوده و توانست دو قهرمانی لیگ‌برتر و یک قهرمانی سوپرجام برای سرخپوشان به ارمغان بیاورد.

کار بزرگ یحیی در پرسپولیس راهیابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا بود که با نایب قهرمانی سرخپوشان به پایان رسید. گل‌محمدی هم که یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد داشت، اما با توافقی که با مجید صدری داشت قرارداد خود را ۲ سال دیگر تمدید کرد تا او هم مانند مجیدی ۳ سال دیگر هدایت دیگر تیم محبوب پایتخت را برعهده داشته باشد.

دو مربی جوان تیم‌های سرخابی مدتی در تیم ملی همبازی یکدیگر بودند و رفقایی دیرین محسوب می‌شوند که حالا روی کاغذ برای ۳ سال دیگر رقیب رو در روی هم خواهند بود. این ثبات و بها دادن به مربیان جوان و خوش‌فکر ایرانی می‌تواند نشانه خوبی برای فوتبال ایران باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه