|

خطرناک‌ترین بازیکن امارات؛ «علی» آنها

علی مبخوت، سرشناس‌ترین گلزن اماراتی و آسیایی، به دنبال شکستن طلسم گل‌نزدنش به تیم ملی ایران است.

لینک کوتاه کپی شد

خطرناک‌ترین بازیکن تیم ملی امارات چه کسی است؟ شاید جواب دادن به این سوال کار سختی باشد اما نگاهی به آمار بازیکنان نشان از حضور یک بازیکن ترسناک در خط حمله امارات دارد. بازیکنی گل‌زن‌تر از مسی و پله! علی مبخوت را می‌توان علی دایی اماراتی‌ها دانست. بازیکنی که بازی به بازی نامش در جدول گلزنان جهان بالاتر می‌رود و در بازی قبل با سوریه با گلی که زد با 77 گل از مسی عبور کرده و خود را به پله رساند، هر چند مسی بلافاصله با یک هت‌تریک دوباره خود را بالا کشاند.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فوتبال360، این مهاجم 30 ساله مهم‌ترین هدفش رسیدن به رکورد 109 گل ملی علی دایی خواهد بود. رویایی که با توجه به سنش و نیاز به بیش از 30 گل برای رسیدن به آن شاید کمی دور از دسترس به نظر برسد.  نکته متفاوت با علی دایی در مورد او این است که این بازیکن از 18 سالگی پیراهن تیم ملی کشورش را برتن کرده و این 77 گل را در بیش از 12 سال به ثمررسانده. در میان گل‌های او جای گل به ایران خالی است و مبخوت به دنبال این است که در یکی از آخرین فرصت‌هایش برای بازی مقابل ایران این طلسم را بشکند.

رکورد ویژه «علی»

علی مبخوت با یک رکورد ویژه  به بازی با ایران می‌آید. این بازیکن با زدن 12 گل بهترین گلزن بازی‌های دوره مقدماتی در کل دنیاست. او در مرحله قبلی 11 گل زده که هیچ بازیکنی با احتساب دو بازی مرحله بعدی هم به رکورد او نرسیده است. در رده‌های بعدی این جدول سایل کارین، بازیکن استرالیایی و مینامینو بازیکن ژاپنی لیورپول با 9 گل زده قرار دارند. کریم انصاری‌فرد و سردار آزمون هم با 7 گل نمایندگان ایران هستند.

عملکرد مبخوت به همراه دیگر مهاجمان امارات در دو بازی مرحله دوم گروهی برخلاف مرحله قبل خیلی هم خطرناک نبوده است. آنها در دو بازی دوتساوی و یک گل زده دارند که تک گلشان را هم مخبوت به ثمررسانده است.

عملکرد مبخوت در دو بازی مرحله دوم

شوت در چارچوب: یک شوت در چارچوب، 6 شوت خارج از چارچوب و یک گل. این آمار نشان می‌دهد که شاید مبخوت کمی بی‌دقت باشد اما اگر ضربه‌اش داخل چارچوب قرار بگیرد مهار آن کار سختی است. او علاوه بر زدن گل در این دو بازی 2 موقعیت خطرناک هم برای تیمش ایجاد کرده است.

عملکرد دفاعی: حضور مبخوت در کارهای دفاعی تیمش بستگی به نتیجه بازی دارد! در بازی با لبنان که امارات تا دقیقه 90 نتوانست گلی بزند مبخوت تقریبا تمام زمان بازی را در زمان حریف گذراند. در بازی با سوریه اما مبخوت در زمین خودی حضور داشت و حتی در محوطه جریمه‌شان دو عملکرد دفاعی موثر را انجام داد.

هواداران تیم ملی امیدوارند که اقتدار دفاعی ایران مانع از نزدیک شدن مبخوت به دروازه تیم ملی و همچنین رکورد علی دایی شود!

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه