|

رنکینگ جدید پرسپولیس و استقلال در آسیا

در تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های فوتبال باشگاهی، جایگاه استقلال و پرسپولیس در آسیا تغییری نکرده.

لینک کوتاه کپی شد

براساس تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۱۳ مهر) اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست باشگاه‌های ایران قرار گرفت. قهرمان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران همچنان با ۱۶۳۵ امتیاز و بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه سوم قاره کهن ایستاده است. تیم یحیی گل محمدی در سطح جهانی نیز در مقایسه با رده بندی قبلی یک پله صعود کرده و در رتبه ۸۶ جهان قرار گرفته است.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از خبرورزشی و سایت فوتبال دیتابیس، تیم فوتبال استقلال با ۱۵۲۶ امتیاز و بدون تغییر مانند هفته گذشته در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران قرار دارد. تیم فرهاد مجیدی در قاره آسیا همچنان در رتبه دوازدهم است و در سطح جهانی با ۳ پله صعود نسبت به هفته قبل در رده ۲۳۰ جای گرفته است. تیم  فوتبال سپاهان با ۱۵۲۰ امتیاز بدون تغییر نسبت به رده بندی قبلی، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. این تیم با یک پله صعود نسبت به رده بندی قبلی در رتبه ۱۴ آسیا قرار دارد. طلایی پوشان اصفهان در سطح جهانی در مقایسه با هفته گذشته با یک پله سقوط در رتبه ۲۴۷ قرار گرفته اند.

در این رده بندی تیم‌های تراکتور، فولاد. شهر خودرو و صنعت نفت آبادان به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هفتم فوتبال ایران جای گرفته‌اند. بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا جایگاه ۵ تیم نخست نسبت به رده بندی پیشین تغییری نداشته و تیم کاوازاکی فرونتاله ژاپن با ۱۷۰۱ امتیاز همچنان صدرنشین است. پس از این تیم، الهلال عربستان سعودی ۱۶۴۱ امتیازی در رتبه دوم جای دارد.

پس از تیم رده سومی پرسپولیس، تیم‌های چونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۴ و الدحیل قطر با ۱۶۱۳ امتیاز به ترتیب در رتبه‌های چهارم و پنجم قاره کهن قرار دارند. در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه تیم اول جدول تغییری نداشته و بایرن مونیخ با ۲۰۵۸ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است.

پس از سرخپوشان آلمانی، تیم منچسترسیتی با ۱۹۷۳ امتیاز در رتبه دوم جای گرفته است. لیورپول انگلیس با ۱۹۵۱ به رتبه سوم صعود کرده است. چلسی و اینترمیلان با امتیاز مشابه ۱۹۳۸ به ترتیب در رتبه چهارم و پنجم برترین تیم‌های باشگاهی جهان قرار دارند. نکته جالب در این رده بندی صعود ناپولی به رتبه هشتم و سقوط بارسلونا به رتبه هفدهم جهان است.

۱۰ تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

    بایرن مونیخ

    منچسترسیتی

    لیورپول

    چلسی

    اینتر میلان

    رئال مادرید

    پاری سن ژرمن

    ناپولی

    آژاکس

    اتلتیکومادرید

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی