|

این تیم ملی هیچ خطری برای بازی های لیگ ندارد!

اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای بازی با تیم های امارات و کره جنوبی آغاز شده و ملی پوشان لیگ برتری امروز نیز زیر نظر اسکوچیچ تمرین کردند.

لینک کوتاه کپی شد

قرعه کشی رقابت های لیگ برتر روز گذشته برگزار شد و با توجه به اعلام مسئولان سازمان لیگ، بازی های لیگ از روز 27 مهرماه آغاز می شود و این در حالی است که این روز ها تنها 7 بازیکن لیگ برتری در تمرین تیم ملی حضور دارند...

به گزارش«شایانیوز» به نقل از طرفداری، یکی از نگرانی های موجود قبل از برگزاری رقابت های لیگ، بازی های تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی بود. با توجه به این که به دلیل شیوع پاندمی کرونا رقابت های انتخابی جام جهانی با تاخیر بسیار برگزار شد، کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ناچارا باید بازی های مرحله آخر مقدماتی را به صورت فشرده ای برگزار می کردند تا تیم های حاضر در جام جهانی ای که قرار است سال 2022 برگزار شود، مشخص شود و همین فشردگی می توانست باعث تعویق بازی های لیگ شود.

تیم ملی ایران روز های 15 و 20 مهرماه به مصاف تیم های امارات و کره جنوبی می رود تا بازی های سوم و چهارم خود را هم برگزار کند. در لیست جدید تیم ملی نام 19 بازیکن لژیونر و 7 بازیکن لیگ برتری دیده می شود. یاسین سلمانی، امید نورافکن، صالح حردانی، سیاوش یزدانی، میلاد سرلک، مهدی ترابی و وحید امیری بازیکن های لیگ برتری حاضر در لیست تیم ملی هستند و  از 7 بازیکن لیگ برتری این لیست، 3 بازیکن برای پرسپولیس، 2 بازیکن برای سپاهان و یک بازیکن نیز برای استقلال و فولاد بازی می کنند.

با این تفاسیر لیگ برتر خیلی درگیر رقابت های مقدماتی جام جهانی نشده چرا که با توجه به بازی پرسپولیس در آسیا، بازی این تیم با فولادی که صالح حردانی را در ترکیب خود دارد به تعویق می افتد و تکلیف 4 بازیکن از 7 بازیکن لیگ برتری مشخص می شود. این بازیکنان فرصت کافی برای رسیدن به هفته اول رقابت های لیگ برتر را دارند.

Untitled

یاسین سلمانی، امید نورافکن و سیاوش یزدانی هم بازیکنانی هستند که باید از همان 27 مهرماه برای تیم های شان به میدان بروند و با توجه به این که احتمال فیکس بازی کردن این سه بازیکن در رقابت های مقدماتی پایین است خیلی تحت فشار قرار نمی گیرند و 7 روز هم برای برای استراحت و شرکت در تمرینات تیم های باشگاهی شان فرصت دارند.

در اردوهای آینده تیم ملی نیز با توجه به این که بازیکنانی مثل علی کریمی پس از اتمام دوران مصدومیت به تیم ملی اضافه خواهند شده، بعید نیست که بازیکنانی مثل یزدانی جایی در تیم ملی نداشته باشند و موقتا تعداد بازیکنان لیگ برتری لیست تیم ملی کاهش پیدا می کند چرا که تیم ملی در میانه رقابت های مقدماتی است و مربیان ملی در چنین مقاطع زمانی ای دست به انتخاب های عجیب و تغییرات زیادی نمی زنند. البته الهیار صیادمنش هم شانس دعوت به تیم ملی را دارد که در این صورت یک لیگ برتری دیگر نیز از دایره مردان مورد نظر اسکوچیچ خارج می شود.

تیم ملی به جز بازی های مهر ماه در سه مقطع زمانی دیگر در ماه های آبان، بهمن و فروردین به اردو می رود و اگر اسکوچیچ بخواهد هر بار بین 17 تا 22 لژیونر را به اردو فرا بخواند، بعید است این سه مقطع مشکلی برای تیم های لیگ برتری به وجود آورد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه