|

سردار استقلال را از گرداب مشکلات بیرونمی آورد؟

کار آجرلو در استقلالی با حواشی زیادی رو به رو بوده است، آسان نخواهد بود و باید دید سردار آبی پوش تا چه زمانی در این باشگاه دوام خواهد آورد.

لینک کوتاه کپی شد

پس از شکست تیم فوتبال استقلال ایران مقابل الهلال عربستان در مرحله یک هشتم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا، این باشگاه با حواشی زیادی مواجه شد. پس از این شکست هواداران استقلال که از مدیریت این باشگاه گلایه داشتند با تجمع مقابل ساختمان باشگاه استقلال خواهان کناره گیری اعضای هیئت مدیره و در راس آن‌ها احمد مددی، مدیرعامل وقت استقلال شدند.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، البته ناگفته نماند مدیرعامل و سرمربی استقلال در طول فصل بیستم لیگ برتر رابطه خوبی با هم نداشتند و فرهاد مجیدی بار‌ها از نحوه مدیریت احمد مددی انتقاد کرد. اختلاف نظر این ۲ آن قدر طول کشید و عمیق شد که هر هواداری به آن پی برد و بزرگترین لطمه را به آبی پوشان زد.

پس از این که هواداران خواهان برکناری مددی شدند، او با حضور در ساختمان وزارت ورزش و جوانان و در جلسه با حمید سجادی (وزیر ورزش و جوانان) از سمت خود استعفا کرد. استعفای مددی در ابتدا مورد قبول وزارت ورزش قرار نگرفت تا این که پس از چند روز و در جلسه با وزیر ورزش و جوانان، مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل جدید باشگاه استقلال معرفی شد.

پس از این انتخاب، اصغر ملکیان رئیس هیئت مدیره استقلال نیز از سمت خود کناره گیری کرد و به نوعی با استعفای ملکیان سایر اعضای هیئت مدیره شامل پرویز مظلومی، مهدی پاشازاده، ناصر فریادشیران و ... نیز از سمت‌های خود کنار رفتند تا استقلال در آستانه شروع لیگ جدید مدیریت جدیدی را به خود ببیند.

آجرلو در ابتدای کار خود در استقلال قرارداد فرهاد مجیدی، سرمربی این تیم را برای ۳ فصل دیگر تمدید و مشکل مسکن گابریل پین دستیار ایتالیایی مجیدی را حل کرد تا کادر فنی استقلال با آرامش خاطر به کار خود ادامه دهد. تغییرات اساسی روی نیمکت آبی پوشان انجام شد. از طرفی آبی‌ها در چند وقت اخیر با مشکل زمین تمرین مواجه بودند که با پیگیری‌های مدیریت جدید استقلال تمرینات این تیم در حال حاضر در زمین خیریه دنبال می‌شود و بیژن طاهری سرپرست جدید استقلال مامور شده است تا از بین برخی زمین‌هایی که نام برده شده، یک زمین مناسب انتخاب کند و در اختیار شاگردان فرهاد مجیدی قرار بگیرد.

تیم مدیریتی استقلال با رهبری آجرلو این روز‌ها با یک چالش بزرگ مواجه شده است. تصویر یک نامه قضایی در دومین روز فعالیت مصطفی آجرلو در باشگاه استقلال از سختی‌های کار این مدیر در مجموعه آبی خبر می‌دهد. حکمی که مربوط به دوره مدیرعاملی احمد سعادتمند و کار‌های پر از ریسک این مدیرعامل است.

قاضی دادگاه که پیش از این استقلال را به پرداخت مطالبات حمید احمدی، تاجر ایرانی که به احمد سعادتمند برای حفظ شیخ دیاباته پول قرض داد، محکوم کرده بود؛ پس از توقیف یک ملک باشگاه در ازای بخشی از طلب این شاکی، این بار با صدور حکمی از بانک مرکزی خواست حدود هشت میلیارد تومان از دارایی استقلال در هر حسابی را به حساب دادگستری بریزد تا طلبکار استقلال به مطالباتش برسد و حدود ۴۰۰ میلیون تومان را هم به عنوان نیم عشر اجرایی به حساب دادگستری واریز کند.

در همین حال زمزمه جذب بازیکن خارجی برای استقلال شنیده می‌شود که باید دید کادر فنی این تیم کدام بازیکن را مد نظر دارد. احتمال دارد روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی به ترکیب استقلال اضافه شوند، اما بازگشت رشید مظاهری منوط به تصمیم گیری مدیران و کادرفنی استقلال است.

قطعا کار آجرلو در استقلالی که در سال‌های اخیر با حواشی زیادی رو به رو بوده است، آسان نخواهد بود و باید دید سردار آبی پوش تا چه زمانی در این باشگاه دوام خواهد آورد. ناگفته نماند این مدیر به زودی با رای پرونده‌های استراماچونی و پادوانی رو به رو می‌شود و از آن طرف هم با پرداختی مطالبات بازیکنان که تمامی این مخارج از محل فروش قایدی حل شدنی هستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه