|

چالش کادر فنی پرسپولیس در ریاض چیست؟

احتمالا از بین عبدی و آل‌کثیر یکی در ترکیب اصلی با الهلال بازی خواهد کرد اما سوال این است که کدام یک؟

لینک کوتاه کپی شد

24 مهر پرسپولیس به مصاف الهلال خواهد رفت و تقریبا از همین الان مشخص است که نباید منتظر تغییرات عمده‌ای در سیستم بازی و ترکیب اصلی قرمزها نسبت به بازی با استقلال تاجیکستان بود.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از پارس فوتبال، یحیی گل محمدی هم در فصل قبل لیگ قهرمانان و هم در این فصل، زیاد اهل واکنش نشان دادن به نوع و سیستم بازی رقبایش نبوده و سعی کرده با همان ترکیب و سیستم بازی همیشگی خود، نوع بازی خود را به حریفان تحمیل کند. تغییرات اندکی هم که در برخی بازی‌ها داشته بیشتر در پیشانی خط حمله و انتخاب بین استفاده از یک یا دو مهاجم بوده یا اینکه مهاجم سایه را از بین امیری انتخاب کند یا عالیشاه. واکنش او به بازی حریف نه با تغییر سیستم و یا ترکیب اصلی که بیشتر با تعریف وظایف جدید و تغییرات اندک در نقش‌های تاکتیکی بازیکنانش بوده است.

جدایی شهریار مغانلو باعث می‌شود که پرسپولیس برخلاف نیمه‌ دوم فصل قبل لیگ برتر، دیگر به سراغ استفاده از دو مهاجم کلاسیک نرود. تجربه‌ استفاده‌ همزمان از مغانلو و آل‌کثیر در دو بازی مهم فصل مقابل سپاهان و استقلال نشان داد که موقعیت‌سازی قرمزها در خط حمله نسبت به زمانی که عالیشاه در خط جلو استفاده شود کاهش می‌‌یابد. به همین دلیل چه بسا اگر مغانلو نیز در پرسپولیس ماندگار می‌شد از بین او و عبدی و آل‌کثیر تنها یک نفر به بازی گرفته می‌شد و حالا نیز می‌توان حدس زد که همچون بازی با استقلال تاجیکستان از بین عبدی و آل کثیر فقط یکی در ترکیب اصلی بازی با الهلال به میدان خواهد رفت.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی