|

وعده مدیران پرسپولیس چه وقت عملی می‌شود؟

مدیران پرسپولیس همچنان درگیر روال اداری انجام مزایده برای انتخاب کارگزار هستند و ظاهرا باید همچنان چشم‌ انتظار مشخص شدن کارگزار جدید باشیم.

لینک کوتاه کپی شد

تیم فوتبال پرسپولیس به عنوان تنها نماینده کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا باید 24 مهر در ریاض به مصاف الهلال عربستان برود اما در شرایطی که فقط 20 روز تا آن مسابقه مهم زمان باقی‌مانده سرخ‌‍ پوشان در بدترین شرایط مالی سال‌های اخیر خود قرار گرفته‌اند. 

به گزارش«شایانیوز» به نقل از فارس، تنها دریافتی شاگردان یحیی گل‌محمدی و کادرفنی پرسپولیس پس از قطعی شدن پنجمین قهرمانی لیگ برتر  در روز هشت مرداد تاکنون، فقط پول توجیبی زمان حضور آنها در تاجیکستان بوده و جدا از پرداخت نشدن 20 درصد مطالبات و آپشن‌های مربوط به قرارداد فصل پیش، بازیکنان و مربیان این تیم حتی یک ریال بابت پیش قراردادهای فصل آینده خود را هم دریافت نکردند.

ناکارآمدی سمیعی در اقاله قرارداد کارگزار و تسویه نشدن قرض‌های سنگین

جعفر سمیعی، مدیرعامل سابق و مجید صدری سرپرست فعلی و رئیس هیات مدیره این باشگاه وعده داده بودند تا قبل از دیدار با استقلال تاجیکستان مبلغی به حساب بازیکنان واریز کنند اما در اقدامی عجیب مدیرعامل سرخپوشان روز 15 شهریور بدون تحقق وعده خود از مدیرعاملی باشگاه استعفاء کرد. آن هم در شرایطی که بازیکنان و مربیان پرسپولیس به هیچ وجه موافق جدایی این مدیر نبودند اما سمیعی که در دوران مدیریت خود درآمدزایی خاصی برای باشگاه نداشت و با کمک صدری برای پیشبرد امور پرسپولیس، حدود 100 میلیارد تومان قرض گرفت، بدون اینکه اقدامی برای بازپرداخت این مبالغ انجام شود، از پرسپولیس جدا شد. 

عکس1

باشگاه پرسپولیس از روز 25 اردیبهشت و پس از اتمام سال اول قرارداد با کارگزار سابق خود اعلام کرد در صورت فراهم نشدن شرایط مدنظر خود، قصد ادامه همکاری با شرکت آتیه داده‌پرداز را ندارد. هرچند پس از نپذیرفتن این شروط از طرف کارگزار، در ماه‌های اخیر بارها مدیران پرسپولیس از اقاله قرارداد و تلاش برای انتخاب کارگزار دیگری از طریق مزایده خبر دادند اما حتی اقاله قرارداد هم در زمان مدیریت سمیعی رسمی نشد تا سرخپوشان برای به دست آوردن یک منبع مالی، فقط زمان را از دست بدهند.

وعده‌های بی‌سرانجام صدری با وجود اتمام همکاری با آتیه

هرچند انتخاب کارگزار جدید تا زمان تحت قرارداد بودن با شرکت آتیه داده پرداز امکان داشت سرخ‌پوشان را با تبعات حقوقی رو به رو کند اما از طرفی نباید از تعلل و وقت‌کشی بیش‌ از اندازه این باشگاه در جلب رضایت طرف قرارداد برای اقاله آن و انجام مراحل اداری انتخاب کارگزار جدید هم بی‌تفاوت عبور کرد. مجید صدری 14 شهریور و یک روز قبل از انتخابش به عنوان سرپرست پرسپولیس در گفت و گویی با خبرنگار ورزشی فارس اعلام کرد: مشغول انجام دادن کارهای مزایده هستیم و این کار را جلو ‌می‌بریم. ان‌شاءالله به زودی به نتایج خوبی هم می رسیم.

دو روز بعد و پس از قطعی شدن انتخاب سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس، صدری در تمرین تیمش حاضر شد. در آن زمان یحیی گل‌محمدی از وی درخواست کرد بازیکنان را به شکلی حمایت کند تا آنها از لحاظ مالی دغدغه‌ای نداشته باشند.

عکس2

صدری همچنین 17 شهریور و قبل از اعزام تیم به تاجیکستان برای برگزاری دیدار با استقلال دوشنبه، بار دیگر ضمن تاکید روی تلاش باشگاه برای فسخ قرارداد با کارگزار قبلی و آماده شدن اسناد مزایده برای انتخاب کارگزار جدید، مدعی شد به زودی و پس از این مسابقه طلب مربوط به فصل قبل بازیکنان پرداخت خواهد شد و باشگاه پرسپولیس پیش از شروع لیگ هم قسط اول قرارداد فصل جدید بازیکنان را به حساب آنها واریز می‌کند.

سرانجام پس از کش و قو‌س‌های فراوان مدیران پرسپولیس و شرکت آتیه در تاریخ 27 شهریور نامه اقاله قرارداد کارگزار  را امضاء کردند تا با هدر رفتن بخش مهمی از زمان سرخپوشان و در شرایطی که پنجره نقل و انتقالات این باشگاه به دلیل بدهی حدود 700 هزار یورویی به گابریل کالدرون و دستیارش بسته شده است، گام اول برای درآمدزایی جدید پرسپولیس ایجاد شود.

صدری پس از قطعی شدن پایان همکاری با کارگزار قبلی باشگاه پرسپولیس اظهار داشت:  از این پس باشگاه پرسپولیس می‌تواند مهیای حضور در مزایده برای انتخاب کارگزار جدید شود. در تلاش هستیم تا مزایده در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار شود و کارگزاری متعهد و مسئولیت‌پذیر را در کنار خود داشته باشیم تا بتوانیم موانع مالی و اقتصادی باشگاه را مرتفع کنیم و مشکلات را از بین ببریم. باشگاه پرسپولیس نیاز به ایجاد شرایط جدید اقتصادی دارد و در این مسیر، قطعا از نظرات هواداران خود بهره می‌گیریم.

وعده سرپرست پرسپولیس چه زمانی محقق می‌شود؟

با وجود گذشت یک هفته از اتمام همکاری با کارگزار قبلی، مدیران پرسپولیس همچنان درگیر کارهای ابتدایی و روال اداری انجام مزایده برای انتخاب کارگزار هستند و ظاهرا باید هواداران، بازیکنان و مربیان این تیم همچنان چشم‌انتظار طی این فرآیند و مشخص شدن کارگزار جدید باشگاه بمانند.

از طرفی مجید صدری هم که در دوره سمیعی نقش ویژه‌ای برای قرض پول گذراندن امور باشگاه، تسویه حساب با طلبکاران و پرداخت قرارداد اعضای تیم داشت ظاهرا بازهم به دنبال قرض مبلغی سنگین و حدود 40 میلیاردی است تا بخشی از مشکلات فعلی مرتفع شود اما باید از سرپرست فعلی پرسپولیس پرسید آیا یک باشگاه حرفه‌ای و قهرمان پنج فصل اخیر لیگ برتر کشورمان به جای تعیین منابع درآمدی‌اش باید همچنان به دنبال قرض گرفتن باشد و اصولا راهکاری هم برای پرداخت این دیون وجود دارد؟ آیا قرار نیست زمان نزدیکی که صدری در صحبت‌هایش به بازیکنان، کادرفنی و هواداران پرسپولیس قول آن را برای تعیین کارگزار داده است فرا برسد؟ 

به هرحال شاید مدیران پرسپولیس بتوانند به زودی بار دیگر با قرض‌های میلیاردی بخشی از امور را پیش ببرند اما همگان منتظر فرارسیدن زمان معرفی کارگزار سرخ‌ها هستند تا شاید از این طریق باری از دوش قهرمان بدهکار فوتبال کشورمان برداشته شود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی