|

هیاهو برای هیچ؛ محرومیت فرهاد اصلا موضوع حادی نیست

به نظر می رسد فرهاد مجیدی با پرداخت همان ۵۰ میلیون تومان به‌ راحتی در مسابقات رسمی تیمش شرکت خواهد کرد و مشکلی از این بابت نخواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

باشگاه فوتبال استقلال این روز‌ها مستعد کوچک‌ترین جرقه برای یک آتش‌بازی بزرگ است؛ پس از حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا، دوباره زخم کهنه اختلاف‌نظر مدیرعامل و سرمربی سر باز کرد و درنهایت احمد مددی که پیش از این قابل حدس بود با روی‌کارآمدن دولت جدید، استعفایش را بنویسد (درست مثل همتایش در باشگاه پرسپولیس) این کار را انجام داد و رفت. هواداران پرشمار باشگاه آبی پایتخت که خروج مدیرعامل را یک پیروزی بزرگ برای فرهاد مجیدی، سرمربی، می‌دانستند، این اتفاق را منشأ خیر برای استقلال توصیف کردند؛ ولی مصاحبه‌های گاه‌و‌بیگاه یکی، دو مربی و پیش‌کسوت قدیمی استقلال دوباره آرامش را از این تیم در آستانه شروع رقابت‌های لیگ برتر گرفته است.

به گزارش«شایانیوز» به نقل از روزنامه شرق، حال، همچنان بازار شایعات داغ است و بسیاری هم مربوط به فرهاد مجیدی، سرمربی کنونی را نشانه رفته که هر روز یک گزینه جدید به جایش معرفی می‌شود. فرهاد مجیدی، اما بی‌توجه به شایعه‌هایی که درباره‌اش در این مسیر رایج شده، فقط با انتشار استوری‌ای در فضای مجازی از این گفته است که به‌زودی به‌صورت تصویری با هواداران استقلال درباره رخداد‌های اخیر حرف خواهد زد.

هنوز تب‌و‌تاب این اخبار فروکش نکرده که حکم کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال، همه‌ چیز را برای سرمربی و هواداران استقلال به هم ریخته است. کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در اعلام آرای جدیدش، سرمربی تیم استقلال تهران را با محرومیت مواجه کرد و نوشت: «فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران، به پرداخت ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. مجیدی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت او صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تأییدیه از کمیته اخلاق امکان‌پذیر خواهد بود».

محرومیت مجیدی ربطی به زمین بازی ندارد

جریمه ۵۰ میلیون تومانی فرهاد مجیدی سروصدای زیادی به راه نینداخت، اما ممنوعیت او از انجام هرگونه فعالیت در مسابقات و ورود به ورزشگاه‌ها، موضوعی بود که بسیاری از هواداران استقلال و البته رسانه‌ها را به تکاپو انداخت تا دلیل چنین حکمی را جویا شوند. اقدام عجیب کمیته اخلاق مبنی‌بر عدم درج تخلف صورت‌گرفته از سوی مربی و بازیکنان فوتبال هم دلیل مضاعفی برای گمانه‌زنی‌های مختلف شد. اینکه فرهاد مجیدی از سوی کمیته اخلاق و نه انضباطی محروم شده، به این معناست که اقدام او ارتباطی به زمین بازی و هنگام مسابقه نداشته و مربوط به موضوعات پیرامونی است.

البته گمانه‌زنی‌های عجیب‌ و‌ غریبی درباره دلیل این محرومیت مطرح شد و حتی عده‌ای آن را مرتبط با اتفاقات پیش از بازی استقلال با الهلال در امارات دانستند؛ ولی باشگاه استقلال، برای جلوگیری از گمانه‌زنی بیشتر، با صدور بیانیه‌ای از این گفت که محرومیت مجیدی به‌ دلیل صحبت‌هایش علیه محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات دولت روحانی است. در بیانیه باشگاه استقلال آمده است: «بعد از اعلام حکم کمیته اخلاق در خصوص فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال، شایعاتی در‌ خصوص دلیل این رأی مطرح شده که به این وسیله این شایعات رد می‌شوند. دلیل رأی صادره در‌ خصوص آقای مجیدی، عدم پرداخت جریمه صادر‌ شده به دلیل اظهارات ایشان در‌خصوص آذری‌جهرمی وزیر وقت ارتباطات است» اما بعد آذری جهرمی اعلام کرد که اصلا از مجیدی شکایتی نکرده و این حکم ربطی به او ندارد.

فارغ از موضوع آذری‌جهرمی، به نظر می‌رسد در رأی صادر شده علیه فرهاد مجیدی، هیاهوی بی‌دلیلی به راه افتاده است؛ در واقع ممنوعیت فرهاد مجیدی از حضور در مسابقات و ورزشگاه‌ها در این رأی زیر ذره‌بین قرار گرفته که به نظر می‌رسد اصلا موضوع حادی نیست! با مرور همان حکم کمیته اخلاق، به غیر از فرهاد مجیدی، چندین بازیکن و مربی دیگر هم در همان حکم جریمه شده‌اند که همگی مثل فرهاد مجیدی حضورشان در مسابقات و ورزشگاه‌ها منوط به پرداخت جریمه شده است. اتفاقا با مرور بقیه احکام صادرشده از سوی این کمیته، مشخص می‌شود این بند به صورت خودکار در همه آرا قید شده و ارتباطی به فرهاد مجیدی یا هر بازیکن و مربی خاصی ندارد. پس فرهاد مجیدی با پرداخت همان ۵۰ میلیون تومان به‌ راحتی در مسابقات رسمی تیمش شرکت خواهد کرد و مشکلی از این بابت نخواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه