|

چرا کمیته اخلاق مجیدی را محروم کرد؟

با رای کمیته اخلاق فرهاد مجیدی، سرمربی استقلال از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است.

لینک کوتاه کپی شد

سرمربی باشگاه استقلال با رای کمیته اخلاق از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ایرنا، آرای جدید کمیته اخلاق فدراسون فوتبال امروز (چهارشنبه) به شرح زیر منتشر شد:  فرهاد مجیدی، سرمربی تیم استقلال تهران به پرداخت پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. مجیدی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

محمد علینژاد بازیکن اسبق آلومینیوم اراک به پرداخت پانصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. علینژاد از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

احمد حمیدی فرد و مجید ساکی، سرپرست و مربی تیم فوتبال آبی پوشان هرکدام به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده است. نامبردگان از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع هستند و فعالیتشان صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

هاتف شیخ لاری، مربی فوتبال به پرداخت یکصد میلیون ریال جزای نقدی و سه ماه محرومیت از هرگونه فعالیت ورزشی در زمینه فوتبال محکوم شده است. شیخ لاری از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

محمد زارع گشتی به پرداخت یک میلیارد ریال جزای نقدی و محرومیت ده سال از هرگونه فعالیت ورزشی در زمینه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محکوم شد. وی از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی و شرکت در مسابقات و ورود به ورزشگاه‌ها منع شده است و فعالیت وی صرفا پس از اجرای حکم و با اخذ تاییدیه از کمیته اخلاق امکانپذیر خواهد بود.

نقطه مشترک همه احکامی که کمیته اخلاق صادر کرده، مشخص نبودن دلیل این حکم ها است. اینکه سلبریتی‌های فوتبالی به چه دلیلی باید جریمه یا محروم شوند ، موضوعی است که هواداران فوتبال علاقه‌مند به کسب اطلاع در خصوص آن هستند اما چنین مساله‌ای وجود ندارد.

عدم شفاف سازی کمیته اخلاق درباره دلیل محرومیت ها وجریمه های اعلام شده باعث ایجاد گمانه‌زنی در این خصوص می‌شود. طی دو روز گذشته درباره احکام صادر شده علیه کنعانی زادگان و اسماعیلی گمانه‌زنی‌های متعددی در رسانه‌ها مطرح شده و اهالی رسانه حدس هایی در این خصوص زده‌اند. حالا درباره فرهاد مجیدی و حکمی که علیه او صادر شده نیز چنین فضایی در دنیای مجازی ایجاد شده است.

در چنین شرایطی بهتر است کمیته اخلاق برای احکام خود دلایل و موضوع شکایت را نیز بیان کند تا دیگر شاهد اختلاف نظرات و البته حاشیه سازی علیه افراد در فضای مسموم مجازی نباشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه