|

بزرگترین اشتباه استقلال در نقل و انتقالات

آتیلا حجازی پیشکسوت استقلال می‌گوید بازیکنان خوبی جذب شده‌اند اما نباید بازیکنان تاثیرگذاری مثل ریگی را از دست می دادیم.

لینک کوتاه کپی شد

آتیلا حجازی پیشکسوت استقلال می‌گوید با روند فعلی که در مدیریت این باشگاه وجود دارد در آینده اتفاقی برای آبی‌ها نمی‌افتد و اگر وزارت ورزش خواستار تغییرات در این باشگاه است باید هرچه سریعتر دست به کار شود. گفتکو حجازی با ایلنا را در ادامه بخوانید:

به نظر شما چرا استقلال مقابل الهلال شکست خورد؟

علیرغم اینکه استقلال در ۹۰ دقیقه دیدار مقابل الهلال بازی نسبتاً خوبی ارائه داد، اما دو گل خیلی بد خورد که منجر به شکست این تیم شد. اما اگر شرایط دو باشگاه را با هم مقایسه کنیم، باید گفت واقعاً حق استقلال در این بازی شکست بود. کاری به تفاوت قدرت مالی دو باشگاه هم ندارم. اما آیا تیمی که تازه بسته شده، ۸ بازیکن تاثیر گذارش جدا شده‌اند، بدنسازی نکرده، کمتر از دو هفته از آغاز تمریناتش می‌گذرد، تعداد جلسات تمرینی کاملش به ۴ جلسه می‌رسد، در شرایط بازی قرار ندارد، هنوز در بعضی از پستها بازیکن ندارد، در قانون فوتبال باید برابر تیمی که ماه‌هاست بسته شده، کامل است، بازی‌های آن شروع شده و در شرایط مسابقه است پیروز شود؟

تیم به نظر شما کامل است؟

در این تیمی که ما دیدیم هرچند بازیکنان خوبی جذب شده‌اند، اما تیم کامل نیست و اگر مجیدی می‌خواهد تیمش مدعی شود باید حتماً بازیکنان بزرگ و تاثیرگذاری را جذب کند. این تیم فصل گذشته هم هافبک بازی ساز شش دانگ نداشت و اسماعیلی که یک بازیساز کامل نیست این کار را انجام می‌داد. الان که همین اسماعیلی را هم کنار گذاشتند. استقلال در میانه میدان یک بازیکن با مختصات جباری، جباروف، جانواریو و… نیاز دارد.

هواداران از جدایی بازیکنانی همانند ریگی ناراضی هستند

از نظر من ریگی بهترین و تاثیرگذارترین بازیکن استقلال بود و آنها باید به هر قیمتی ریگی را نگه می‌داشتند. عامل اصلی دریافت ۲ گل از الهلال فقدان یک هافبک دفاعی خوب مثل ریگی بود. زبیر نیک نفس بازیکن خوبی در این پست است اما ریگی یک بازیکن عالی است. با جرات می‌گویم مجموعه باشگاه در نقل و انتقالات اشتباه کرد که بزرگترین اشتباه آنها از دست دادن ریگی بود.

وضعیت مدیریتی باشگاه را چطور ارزیابی می‌کنید؟

استقلال با ضعف مدیریت مواجه است و نمود آن هم نتایج، نقل و انتقالات و میزان رضایتمندی هواداران و پیشکسوتان است. لذا وزارت ورزش باید تغییرات در مدیریت این باشگاه را در اولویت‌های کاری‌اش قرار دهد. امروز مربی و بازیکن در این تیم آرامش ندارد؛ در حالی که ایجاد و حفظ آرامش بر عهده مدیریت است. وقتی بازیکن و مربی به دلایل مختلف از جمله مشکلات مالی آرامش نداشته باشند، تمرکز آنها هم بر هم خواهد خورد.

در انتخاب تیم مدیریت بعدی باید وسواس و دقت به خرج داده شود. باید مدیرانی برای این باشگاه انتخاب شوند که در وهله اول دارای تخصص و تعهد باشند، استقلال را عاشقانه دوست داشته باشند و البته شهرت طلب و منفعت طلب نباشند. این ویژگی‌هایی است که وزارت ورزش برای انتخاب مدیران بعدی استقلال باید در نظر داشته باشد و منتخبانش باید دارای این فاکتورها باشند.

آینده استقلال را چطور ارزیابی می‌کنید؟

برای تیمی که سال‌ها در آسیا و داخل کشور بزرگی می‌کرده، این روزها شرایط سختی به وجود آمده است. اگر مسئولان زودتر دست به کار شده و تغییرات را در استقلال به وجود بیاورند، می‌توان به این تیم امیدوار بود و اگر با همین روند کار ادامه پیدا کند، شاهد اتفاقات بدتری خواهیم بود. بنابراین از وزیر ورزش می‌خواهیم که هر چه سریعتر وضعیت استقلال را مشخص کند؛ او از جنس ورزش است، خاک این رشته را خورده و می‌داند که در چنین شرایطی یک تیم چقدر آسیب‌پذیر خواهد بود.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی