|

تیم‌های ایرانی تابه‌حال چقدر در لیگ قهرمانان آسیا پاداش گرفته‌اند؟

تاکنون پرسپولیس با کسب ۳۹۵ هزار دلار از بازیهای مرحله گروهی بیشترین میزان پاداش را در بین تیمهای ایرانی به خود اختصاص داده است.

لینک کوتاه کپی شد

نمایندگان ایران چهار روز بعد در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رودرروی حریفانی از عربستان و تاجیکستان قرار خواهند گرفت و در دبی، دوحه و دوشنبه دیدارهای سرنوشت ساز برای صعود به جمع چهار تیم برتر را به انجام خواهند رساند.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از ورزش سه، تاکنون فوتبال ایران هیچگاه سه نماینده در مرحله یک چهارم نهایی نداشته و این بار هم باتوجه به شرایط تیم‌ها بعید است که چنین اتفاقی رخ دهد اما در حالت خوشبینانه، اگر پیروزی پرسپولیس مقابل استقلال تاجیکستان، با برتری استقلال و تراکتور مقابل حریفان سعودی همراه شود، این سه تیم با سودی سرشار به ایران بازخواهند گشت.

تاکنون پرسپولیس با کسب ۳۹۵ هزار دلار از بازیهای مرحله گروهی، بیشترین میزان پاداش را در بین تیمهای ایرانی به خود اختصاص داده و در رتبه دوم استقلال با ۳۱۵ هزار دلار قرار دارد. تی تی های شهر تبریز نیز ۲۸۵ هزار دلار در خزانه خود دارند که اگر انصراف خود را قطعی می‌کردند، این رقم در حساب ای اف سی ضبط می‌شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا عدد ۴۵ هزار دلار را برای هزینه سفر و اقامت تیم ها در هر مرحله در نظر گرفته که بی توجه به نتیجه به هر باشگاه خواهد رسید. کسب پیروزی در وقت قانونی هم پاداش ۵۰ هزار دلاری را خواهد داشت و حضور در مرحله یک چهارم نهایی ۱۵۰ هزار دلار پاداش به ارمغان می‌آورد.

بنابراین هر یک از تیم های ایرانی فرصت این را دارند تا با اضافه کردن ۲۴۵ هزار دلار به حساب خود در ای اف سی به ایران برگردند. فصل گذشته پرسپولیس پاداش ۲.۷ میلیون دلاری را از لیگ قهرمانان به دست آورد که اگرچه به خاطر تحریم های بانکی در اختیار باشگاه قرار نگرفته اما پرسپولیس توانسته با پشتوانه آن، معادل ریالی اش را در ایران استقراض کند و طبیعتا کسب چنین مبلغی توسط دیگر تیم ها نیز می‌تواند فرصتی برای حل مشکلات مالی شان باشد.

1011076_442

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه