|

پرسپولیس شاه ماهی خود را می تواند حفظ کند؟

مدیرعامل پرسپولیس با جدیت پیگیر پرداخت به موقع دستمزد لوکادیاست تا مشکل جدیدی برای تیمش ایجاد نشود.

لینک کوتاه کپی شد

آخرین بازیکنی که به دلیل عدم پرداخت دستمزدش از پرسپولیس جدا شد و وسط فصل راهی کشورش شد بوژیدار رادوشوویچ بود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از صدآنلاین؛ گلر کروات پرسپولیس که نه تنها تیمش را رها کرد و رفت بلکه از باشگاه پرسپولیس نیز شکایت کرده و حالا این باشگاه ایرانی را محکوم به پرداخت 975 میلیون یورو کرده است! مبلغی که رادوشوویچ در خواب هم نمی دید بتواند از فوتبال در بیاورد درحالی همه می دانند دستمزد بازیکنان در لیگ کرواسی به زحمت به ماهی 4 تا 5 هزار یورو می رسد!

البته شکایت بازیکنان و مربیان خارجی از باشگاه‌های ایرانی که زمانی برای آنها توپ می‌زدند، مسأله جدیدی نیست؛ هر ساله شاهد آن هستیم که چند بازیکن یا مربی خارجی بعد از دریافت نکردن مطالبات خود به فیفا می‌روند، پرونده شکایت خود را مفتوح می‌کنند و بعد از چند ماه یا پول‌شان را با سود چند برابری دریافت می‌کنند یا تیم‌های کشور ما را با محرومیت‌های سنگین مواجه می‌کنند. از آنجا که مشکلات اقتصادی متعددی در باشگاه‌های لیگ برتری ایران رواج یافته، حالا این شکایت‌ها در سال های اخیر به اوج رسیده است.

در سال های گذشته سرخ‌پوشان تهرانی نیز از پرونده‌های شکایت پرتعداد خارجی در امان نبوده و نیستند. علاوه بررادوشوویچ هموطن او  برانکو ایوانکوویچ و سه دستیار او نیز در فیفا ارایه اعتراض کردند و مطالبات خود را  تمام و کمال گرفتند. از جمع بازیکنان خارجی سابق پرسپولیس هم بودیمیر، گابریل، نیلسون و استوکس جزو شاکیانی بودند که مسئولان رسیدگی به پرونده‌های حقوقیباشگاه پرسپولیس نتوانستند آنها را محکوم کنند. دیگر شکایتی که از پرسپولیس به فیفا در سال های اخیرانجام شده نیز مربوط به گابریل کالدرون و دو دستیارش بود. سرمربی آرژانتینی که در نیم فصل اول لیگ نوزدهم هدایت پرسپولیس را برعهده داشت، ‌بعد از جدایی از جمع سرخ‌ها به فیفا رفت و پول کامل یک فصل قراردادش به علاوه غرامت شکایت خود را از پرسپولیس گرفت و ... خلاصه آن که این ماجرا قصه ای دراز دارد!

حالا رضا درویش تصمیم گرفته است به شدت مراقب دستمزد ستاره خط حمله تیمش باشد. پرسپولیس و یحیی گل محمدی به شدت وابسته به گل های یورگن لوکادیا شده اند و اصلا دوست ندارند این یکی را نیز همچون رادوشوویچ و آنتونی استوکس وسط فصل از دست بدهند.

بنابراین رضا درویش از زیر سنگ هم شده ارز خارجی تهیه کرده و مهاجم هلندی تیمش را راضی نگه داشته است تا خطری پرسپولیس را از این ناحیه تهدید نکند!

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی