|

پیش بینی بورس، شنبه 16 مرداد 1400

شاخص کل بورس امروز با ۳۰ هزار و ۴۱۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۲۵۷۵ واحد افزایش یافت.

لینک کوتاه کپی شد

گروه اقتصادی- شاخص کل بورس امروز با ۳۰ هزار و ۴۱۶ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۰۶ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم وزن هم ۲۵۷۵ واحد افزایش یافت و رقم ۴۰۳ هزار  ۲۵۶ واحد را ثبت کرد.معامله گران این بازار ۸۴۱ هزار معامله به ارزش ۷۳ هزار و ۸۴۸ میلیارد ریال انجام دادند.

به گزارش «شایانیوز»، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، معدنی و صنعتی گلگهر و معدنی و صنعتی چادرملو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

ورود شاخص بورس به کانال یک میلیون 400 هزار نوید بخش تکرار روزهای طلایی بورس در سال گذشته است. حضور رییس جمهور جدید در تالار بورس و برقراری ثبات در بازار سرمایه به عنوان یکی از برنامه های اصلی دولت سیزدهم، بورس را به تحرک واداشت.

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت گو با «شایانیوز» در خصوص عبور شاخص بورس از یک میلیون 400 هزار واحد گفت: بازار بورس بعد از ریاست جمهوری روزهای خوبی را پشت سر می گذارد.  حضور آیت الله رییسی در تالاربورس و بازگشت ثبات به بازارا سرمایه به عنوان یکی از برنامه های وی برای این دوره دولت، سبب شد تا این بازار تا حدی به ثبات نزدیک شود.

همایون دارابی همچنین در ادامه افزود: معامله گران قبل از انتخابات به دلیل مبهم بودن شرایط درلاک دفاعی بودند اما بعد از انتخابات از این شرایط خارج شدند وبه تالار شیشه ای بازگشتند. در عین حال شرایط مبهم قبل از انتخابات سبب پاپس کشیدن سرمایه گذاران شده بود.

وی در ادامه افزود: همه عوامل مختلف دست به دست هم داد تا شاخص بورس از 99 هزار واحد امروز به یک میلیون 400 هزار واحد برسد و بازدهی بورس به 30 درصد رشد داشته باشد. در عین حال بورس جهانی نیز با رونق قابل توجهی همراه است.

دارابی همچنین تاکید کرد: گزارش های سه ماهه شرکت های بورسی نشان می دهد که رکوردهای تاریخ در حوزه فروش و درآمد زده شده، در عین حال برخی از این شرکت ها به شرایط مرداد سال گذشته بازگشتند و فعالان بازار سرمایه در حال بازگشت به بورس هستند.

این کارشناس بازار سرمایه همچنین در خصوص پیش بینی بورس روز شنبه 16 مرداد 1400 نیز گفت: هرچند پیش بینی دقیقی نمی توان ارائه کرد اما می توان گفت امکان ثبات شاخص روی عدد یک میلیون 400 هزار واحد بسیار زیاد است اما به طور کلی به نظر می رسد این شرایط به همین منوال در هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.

 

  • مهدی ارسالی در

    باوجود مثبت بودن شاخص پرتفوی من که همش منفیست

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه