|

آیا روند صعودی قیمت طلا ادامه پیدا خواهد کرد؟

پیش بینی کارشناسان از قیمت طلا در روز های آینده

در صورتی که طلا بتواند از مقاومت خود در نقطه 1913 دلار عبور کند به سمت بالا ترین قیمت خود در سال 2021 حرکت خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

با شروع روز دوشنبه بازار های جهانی پس از گذراندن تعطیلات آخر هفته خود برای بار دیگر باز شده و معماله گران و سرمایه گذاران اقدام به خرید و فروش طلا خواهند کرد. طی هفته های گذشته قیمت طلا به شکلی پیوسته روندی صعودی از خود نشان داده است و برای چندین هفته متوالی رشد مثبت هفتگی را از خود نشان داده است.

اما در هفته پیش رو به نظر می رسد شرایط برای این فلز گرانبها مقداری متفاوت باشد. در واقع بسیاری از کارشناسان انتظار دارند که طلا در روز های آینده بخشی از رشد خود را از دست بدهد. دلار آمریکا در حال قوی تر شدن بوده و این موضوع می تواند شرایط بازده خزانه داری ایالات متحده را بهبود بخشد که بزرگترین مانع در برابر رشد قیمت طلا است. اما با این وجود مهم ترین عاملی که در روز های آینده می تواند قیمت ها را دستخوش تغییر کند، انتشار داده های مربوط به قیمت کالا ها برای مصرف کنندگان است که در روز جمعه منتشر خواهد شد.

این داده ها اصلی ترین معیار فدرال رزرو برای تایین تورم است. بانک فدرال پیش بینی کرده است که داده های مربوط به تورم نشان دهنده رشد 2 درصدی در تورم باشد و هرگونه مغایرت با پیش بینی فدرال رزرو می تواند تاثیر گسترده ای بر بازار ها داشته باشد.

همچنین بودجه 6 تریلیون دلاری پیشنهادی بایدن نیز و جریانات مربوط به ان تا آخر ماه می تواند تاثیر بسیاری بر روی بازار فلز زرد گذاشته و قیمت ان را درگیر یک مسیر اصلاحی کند. تحلیلگران بر این باورند که مجموعه ای از عوامل می تواند قیمت طلا را کاهش داده و به سمت محدوده 1870 دلاری سوق دهد. در صورتی که طلا افت بیشتری را تجربه کند به سمت نقطه 1845 دلاری حرکت خواهد کرد.

در صورتی که داده های منتشر شده در روز جمعه دور از انتظارات و به نفع طلا باشد می تواند قیمت آن را تا بالاترین حد هفته های اخیر در 1913 دلار رشد دهد. در صورتی که طلا بتواند از مقاومت خود در نقطه 1913 دلار عبور کند به سمت بالا ترین قیمت خود در سال 2021 حرکت خواهد کرد که نقطه 1918 دلار می باشد. هدف صعودی بعدی طلا نیز در نقطه 1930 دلار رقم خواهد خورد.

منبع: اقتصاد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها