|

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400

پیش بینی ها در خصوص بازار بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین چیست؟

لینک کوتاه کپی شد

پیش بینی ها در خصوص بازار بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین چیست؟ آیا بورس مثبت می شود؟ برای پیش بینی بازار بورس فردا باید چند معیار و ملاک را در نظر داشته باشیم. یکی بررسی وضعیت معاملات بورس امروز می باشد. همچنین نظر کارشناسان بورسی نیز در خصوص بورس اهمیت بالایی دارد. امروز سه شنبه 10 فروردین 1400 بورس پر عرضه آغاز شد اما با ادامه روند معاملات و در نیمه دوم بازار سمت و سویی مثبت و متعادل تر پیدا کرد. اما بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین چه خواهد شد؟

امروز سه شنبه 10 فروردین نیز شاهد تداوم خروج حقیقی ها از بازار بورس بودیم. ارزش خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی کل بازار سهام 263 میلیارد تومان بود. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را موسسه مالی و اعتباری ملل (وملل) داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 28 میلیارد تومان بود. پس از وملل، کیسون و فملی بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز یکشنبه 32 درصد کاهش یافت و به رقم 102 میلیارد تومان رسید. در مقابل ارزش صف‌های فروش 1.4 درصد افزایش یافت و هزار و 970 میلیارد تومان شد. امروز شرکت رایان هم افزا (با نماد معاملاتی رافزا) با صف‌ خرید 13 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از رافزا، وپست (پست بانک ایران) و خرینگ (رینگ سازی مشهد) بیشترین صف خرید را داشتند.  

بیشترین صف فروش نیز به برکت (شرکت دارویی برکت)  تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 91 میلیارد تومانی داشت. پس از برکت، کاذر (فراورده‌های نسوز آذر) و سنیر (سیمان سفید نی ریز) بیشترین صف فروش را داشتند. اما ممکن است فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400 نیز روند خروج پول حقیقی از بورس ادامه پیدا کند.

پیش بینی بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400

همانطور که می دانید بازار بورس بازاری بلندمدت می باشد. به طور کلی عوامل زیادی بر بازار بورس موثر هستند. اما در مواقعی دیده می شود که سیگنال های مثبت و منفی تاثیری که انتظار می رود را بر بازار ندارند و یا بازار واکنشی به سیگنال ها نشان نمی دهد. این موضوع قطعا بسیاری از پیش بینی ها را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است شما کاربران گرامی را نسبت به پیش بینی های ما بد بین کند. بنابراین سعی داریم تا در مطالب پیش بینی دیدی بلند مدت به بازار داشته باشیم.

در حال حاضر چند سیگنال وجود که دارد که ممکن است بر بازار بورس فردا چهارشنبه 11 فروردین 1400 موثر باشد. کارشناسان معتقدند که در حالی که بورس در دو روز ابتدایی سال پتانسیل بالایی برای صعود نشان نداد اما نوسان قیمت دلار می تواند دوپینگ بورس در روزهای آتی باشد.

فعالان بازار اعتقاد دارند که حجم خبرهای موثر و غیر موثر بر بورس باعث شده توجه سرمایه‌گذاران فعلا به موضوعات دیگر جلب شود. در میان خبرهایی که شاید تاثیری  بر شرایط آتی بورس بگذارد، سند همکاری ۲۵ ساله ایران و چین و مسائل مربوط به پیشنهادهای آمریکا به ایران است. در صورت لغو تحریم ها قیمت دلار کاهش پیدا کرده و همین موضوع نیز می تواند بر بازار بورس موثر باشد. همچنین ما در سال 1400 انتخابات ریاست جمهوری را نیز در پیش داریم که به اعتقاد کارشناسان یکی از عوامل موثر بر دامن زدن نوسانات بازار بورس همین موضوع می باشد.

بورس نشان می‌دهد که توان صعودی شدن را دارد. از طرف دیگر برخی از کارشناسان معتقدند که بازار هنوز برآورد روشنی نسبت به اخبار مربوط به قرارداد اقتصادی ایران و چین ندارد و باید در انتظار واکنش بورس به این اخبار در روزهای آتی باشیم.افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر شاید برگ برنده بازار در روز جاری باشد. زیرا 60 درصد شرکت های بورسی مستقیم و غیر مستقیم با ارز ارتباط دارند. نوسان اخیر شاید فشار به بزرگان را کم کند.

آینده بورس چه می شود؟

به نظر می رسد که بایستی منتظر تحولات جدیدی در بازار بورس بعد از پایان تعطیلات عید نوروز و از روز شنبه 14 فروردین باشیم. برخی دیگر اعتقاد دارند سهامداران عمده هنوز به بازار بازنگشته اند از سوی دیگر نرخ های کنونی دلار قبلا از سوی سهامداران پیش خور شده است بنابراین نوسان دلار نیز نمی تواند محرک بازار سهام باشد در این حالت تصور این گروه حرکت کم رمق بورس تا ابتدای 14 فروردین است.

 

در حال به روز رسانی

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها