|

رصد بازار

قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند 99

قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند 99 به دلار و تومان چقدر است؟

لینک کوتاه کپی شد

قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند 99 چند است؟ امروز شنبه 16 اسفند بهمن 99 روندی صعودی در پیش گرفته و حمایت های خوبی از این ارز دیجیتال صورت گرفته است. اگر علاقه مند به مطالعه اخبار لحظه ای انواع ارز های دیجیتال و رمز ارز بیت کوین هستید در ادامه برای اطلاع از قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند 99 به دلار و تومان با ما همراه باشید. 


آخرین اخبار مرتبط با بیت کوین را اینجا ببینید.


قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند 99

در این گزارش قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به دلار و تومان برای امروز شنبه 16 اسفند ماه 99 را خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم. به گزارش شایانیوز قیمت بیت کوین که روز های گذشته توانسته بود تا مرز 58 هزار دلار نیز پیشروی کند،  ریزش سنگینی را تجربه کرد تا مرز 44 هزار دلار ریزش کرد. اما امروز شنبه 16 اسفند ماه 99 شاهد صعودی شدن دوباره قیمت بیت کوین هستیم. بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند ماه 99 با 3.80 درصد رشد نهایتا به عدد 49,004 دلار رسیده است.

قیمت بیت کوین امروز 16 اسفند به دلار

هر واحد از بیت کوین در این لحظه با قیمت ۴۹,۰۰۴ دلار، معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن ۴۳.۱ میلیارد دلار است. قیمت در ۲۴ ساعت اخیر ۳.۸۰% افزایش یافته است. بالاترین قیمت بیت کوین در تاریخ ۰۳ اسفند ۱۳۹۹(21 February 2021) معادل ۵۸,۳۳۰.۵۷ دلار بوده که همینک %۱۵.۹۸ پایین‌تر از آن زمان قرار دارد. 

قیمت بیت کوین امروز 16 اسفند به تومان

قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند ماه 99 به تومان برابر با ۱,۲۵۳,۹۶۵,۳۷۷ تومان می باشد. در ادامه به جدول تغییرات قیمت بیت کوین در دو سال گذشته توجه داشته باشید. 

یک ساعت یک روز یک هفته دو هفته یک ماه شش ماه یک سال دو سال
0.51% 3.38% 1.53% -11.67% 29.49% 382.51% 437.33% 1,150.41%

Capture

بیت کوین چیست؟

در قسمت قبلی به بررسی قیمت بیت کوین امروز چهارشنبه 13 اسفند ماه 99 به دلار و قیمت بیت کوین امروز چهارشنبه 13 اسفند 99 به تومان پرداختیم. اما فارغ از قیمت بیت کوین شاید برای دسته ای از شما عزیزان سوال باشد که بیت کوین چیست؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که بیت کوین یکی از انواع ارز های دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین می باشد.

بیت کوین و کریپتوکارنسی ‌های دیگر، خطوطی از رمزهای رایانه ‌ای هستند که ارزش پولی دارند. این خطوط رمز با رایانه‌ های قوی و مصرف انرژی برق بسیار زیادی تولید می‌ شوند. به کریپتوکارنسی ‌ها، ارز دیجیتال هم گفته می‌ شود.

این ارزها، شکلی از پول‌ های دیجیتالی هستند که با محاسبات ریاضیاتی پیچیده خلق می ‌شوند. شاید سوال کنید که معنای کریپتو در واژه کریپتوکارنسی یعنی چه و از کجا می‌آید. این واژه از کریپتوگرافی گرفته شده است. کریپتوگرافی به فرایندی گفته می‌شود که خلق سکه ‌های جدید را حفاظت می ‌کند.

نکته مهمی که درباره بیت ‌کوین و ارزهای مشابه آن وجود دارد، نبود نظارت ‌های مرکزی بر آنهاست. به عبارت بهتر، هیچ دولت، نهاد و ارگانی روی این ارزها نظارت ندارد و در بستر شبکه ‌ای کاملا آزاد، بی‌ سانسور و بی ‌مانع فعالیت می ‌کنند. بیت کوین مزیت های ویژه ای دارد. به همین دلیل مزیت های بالای این رمز ارز موجب گستردگی محبوبیت و استفاده از آن در بازار ارز های دیجیتال شده است. 

پیشنهاد می شود: قیمت دوج کوین امروز شنبه 16 اسفند 99

سازنده بیت ‌کوین کیست؟

در قسمت های قبلی این مقاله به بررسی قیمت بیت کوین امروز شنبه 16 اسفند ماه 99 پرداختیم. همچنین توضیحاتی در خصوص چیستی بیت کوین این رمز ارز محبوب ارائه شد. اما سوالی که مطرح است، این است که سازنده بیت کوین گیست؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که بیت کوین اولین پیاده سازی یک مفهوم به نام "ارز سری" است که اولین بار در سال 1998 توسط وِی دای در فهرست ایمیل سایفرپانک ها، توصیف شده بود و بیان می کرد که این مفهوم، نوع جدیدی از پول است که برای کنترل تولید و تراکنش های روی آن، به جای یک مرجع مرکزی، از رمزنگاری استفاده شده است.

مشخصات اولین بیت کوین و اثبات مفهوم در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو در یک فهرست ایمیل رمزنگاری شده منتشر گردید. ساتوشی بدون آنکه چیز زیادی از خودش فاش سازد، پروژه را به اواخر سال 2010 موکول کرد. از آن موقع این جامعه بطور نمایی با توسعه دهندگان بسیاری که روی بیت کوین کار می کنند، رشد کرده است

گمنامی ساتوشی اغلب باعث نگرانی های ناموجهی می شود که بسیاری از آنها به فهم نادرست از طبیعت متن باز بیت کوین بر می گردد. پروتکل بیت کوین و نرم افزار بصورت باز منتشر شده است و هر توسعه دهنده ای در هر کجای گیتی می تواند کد آنرا بازبینی کرده و یا نسخه تغییر یافته نرم افزار بیت کوین مخصوص خودش را بسازد. تاثیر ساتوشی نیز مانند توسعه دهندگان کنونی، محدود به تغییراتی بود که از دیگران اقتباس می کرد و بنابراین بیت کوین را کنترل نمی کرد. امروزه هویت مخترع بیت کوین به خودی خود احتمالاً مانند هویت شخصی است که کاغذ را اختراع کرده بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها