|

تحلیلی تکنیکال!

سرنوشت بیت کوین فاش شد!!

می‌توان رشد قیمت بیت‌کوین در ۴ سال گذشته را به دو نوع تقسیم کرد...

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- می‌توان رشد قیمت بیت‌کوین در ۴ سال گذشته را به دو نوع تقسیم کرد: رشد قیمت ناشی از بازار مشتقه و رشد قیمت ناشی از بازار اسپات. در رشد قیمت ناشی از بازار مشتقه، تمرکز حجم بیت‌کوین در صرافی‌های مشتقه نسبت به صرافی‌های اسپات بیشتر می‌شود و موجودی صرافی‌های اسپات کاهش می‌یابد؛ چراکه این دسته از صرافی‌ها نقش زیادی در رشد قیمت ندارند. (ناحیه قرمز)

در مقابل، در رشد قیمت ناشی از صرافی‌های اسپات، حجم بیت‌کوین در صرافی‌های اسپات متمرکز می‌شود و رشد قیمت به دلیل خرید سرمایه‌گذاران در این صرافی‌ها اتفاق می‌افتد و موجودی بیت‌کوین در این صرافی‌ها افزایش می‌یابد.

در یک مقایسه ساده، رشد قیمت ناشی از صرافی‌های اسپات قدرتمندتر است و نسبت به رشد قیمت ناشی از صرافی‌های مشتقه بیشتر طول می‌کشد. بنابراین هنگام وقوع یک رالی قیمتی در آینده، بررسی جریان ورودی به صرافی‌های «اسپات» و روند آن می‌تواند به درک عامل اصلی و قدرت آن به ما کمک کند.از طرفی با توجه به کاهش تقاضا برای ثبت تراکنش و فضای بلاک، کارمزد‌های پرداختی همچنان در محدوده بازار خرسی قرار دارند و به طور میانگین تنها ۱۳.۴ بیت‌کوین در هرروز برای انجام تراکنش پرداخت می‌شود.

سقوط تقاضا برای ثبت تراکنش کاملا در ماه می ۲۰۲۱ مشخص است و کارمزد‌ها در این زمان وارد محدوده خرسی خود شدند. در بازارهای صعودی معمولا سطوح بالای کارمزد حفظ می‌شود و معمولا یکی از اولین سیگنال‌هایی است که علامت بازگشت تقاضا را صادر می‌کند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال شایانیوز بخوانید.

 

 

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی