|

بازار متعادل تر می شود؟

پیش بینی بازار سهام در هفته سوم خرداد؛ بورس رشد می کند؟

بورس در هفته‌ای که گذشت روند نزولی داشت با وجود این کارشناسان عقیده دارند که بازار هفته آینده روند متعادل‌تری را پشت سر می‌گذارد.

لینک کوتاه کپی شد

در پایان نیمه خرداد ماه شاخص کل بورس روی سطح یک میلیون و ۵۴۱ هزار واحدی ایستاد و نسبت به هفته اخیر خود ۱٫۴۷ درصد افت داشت.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، از سوی دیگر هر ۱۲ شاخص بازار منفی شدند و ارزش معاملات نیز در حدود پنج درصد کاهش یافت. بر همین اساس ارزش کل معاملات بورس در هفته‌ای که گذشت از مبلغ ۲۸ هزار و ۷۶۲ میلیارد تومان به ۲۷ هزار و ۸۸ میلیارد تومان رسید.

ارزش معاملات در بازار بدهی ۱.۲۹ درصد نسبت به هفته گذشته کاهش را ثبت و از هزار و ۲۷۵ میلیارد تومان به هزار و ۲۵۸ میلیارد تومان رسیده است. همچنین ارزش معاملات بازار مشتقه با کاهش ۳۹.۶۰ درصدی از ۳۸ میلیارد تومان به ۲۳ میلیارد تومان رسید.

بورس رشد می‌کند؟

دو روز ابتدای هفته آینده تعطیل رسمی است و فعالیت بورس از سومین روز هفته یعنی دوشنبه آغاز می‌شود و عملا سهامداران سه روز کاری دارند. با توجه به معاملات هفته‌ها و روزهای قبل می‌توان گفت که سهامداران با کمی احتیاط در این هفته عمل می‌کنند و بر همین اساس روند بورس متعادل می‌شود. اما احتمالا ارزش معاملات افزایش یابد.

پیام الیاس‌کردی، کارشناس بازار سرمایه می‌گوید: در هفته‌ای که گذشت ارزش معاملات بورس کاهشی بود. این ارزش از پنج همت (هزار میلیادر تومان) کمتر شد و این موضوع خبر از تغییر وضعیت بازار سرمایه می‌دهد. شاخص کل از کف قیمتی خود حرکت کرده و بالا می‌آید. این روند از پیش از سال ۱۴۰۱ آغاز شده بود و با افزایش ارزش معاملات همراه بود و در میانه مسیر به اوج خود یعنی بیش از هشت همت (هزار میلیارد تومان) رسید. احتمالا چند روز کاری هفته آینده ارزش معاملات ما افزایش یابد.

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان و بررسی روند بازار سرمایه به نظر می‌رسد که روند بورس هفته آینده متعادل و همراه با افزایش ارزش معاملات باشد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی