|

یارانه جدید کی پرداخت می شود؟

خلف وعده دولت در پرداخت یارانه جدید؛ یارانه‌ها به یک میلیون می‌رسد؟

معاون اقتصادی رئیس‌جمهور گفته بود که یارانه‌ها از دی ماه دو برابر می‌شود و یک خانوار 4 نفره مبلغ ۸۰۰ هزار تومان یارانه دریافت خواهد کرد.

لینک کوتاه کپی شد

اولین یارانه‌ای که هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود یارانه معیشتی بنزین است. قرار بود با دو برابر شدن یارانه‌ها از این ماه هر خانوار یارانه بیشتری دریافت کنند که با خلف وعده دولت یارانه جدید امشب واریز نمی شود.

به گزارش «شایانیوز» و به نقل از تجارت نیوز، معاون اقتصادی رئیس‌جمهور اعلام کرده بود که یارانه‌ها از دی ماه دو برابر می‌شود و یک خانوار چهار نفره مبلغ ۸۰۰ هزار تومان یارانه در این ماه دریافت کند، یعنی ۴۴۵ هزار تومان بیشتر.

پیگیری‌ها نیز نشان می‌داد که یارانه جدید همزمان با واریز یارانه معیشتی بنزین پرداخت شود، در واقع یک خانوار پنج نفره که در روز دهم هر ماه ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی بنزین را دریافت می‌کند، یارانه جدید را نیز بگیرد.

مبلغ یارانه جدید قرار بود پلکانی باشد، یعنی دهک‌های اول تا چهارم نفری ۱۲۶ هزار تومان و دهک‌های پنجم تا هفتم ماهانه ۹۰ هزار تومان یارانه بیشتر بگیرند. در حالی این یارانه جدید پرداخت نمی‌شود که براساس پیگیری‌ها نهادهای مرتبط با واریز یارانه‌ها آمادگی انجام آن را داشتند و منتظر دستور رئیس دولت بودند.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی