|

تصاویر دیده نشده از داریوش ارجمند در منزل شخصی اش

داریوش ارجمند بازیگر توانای کشورمان می باشد او در روزهای پایانی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از وی نشان درجه یک فرهنگ را دریافت کرد.

لینک کوتاه کپی شد

داریوش ارجمند متولد 5 مرداد 1323 تهران است. او دارای مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و سینما از دانشگاه پاریس و کارشناسی تاریخ و جامعه شناسی از دانشگاه مشهد است. وی به همراه مهرداد تدین از موسسین سینمای آزاد مشهد در اواخر دهه 1340 است. ارجمند با بازی در فیلم ناخدا خورشید ساخته ناصر تقوایی به سینما آمد و در سال 1365 با دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشنواره فیلم فجر جای خود را به عنوان یک بازیگر خوب و قابل قبول تثبیت کرد.

در فیلم های کشتی آنجلیکا، جستجوگر، پرده آخر توانا و قدرتمند ظاهر شد در دهه هفتاد اما کم کار بود. بازی معرکه اش در سه فیلم ماندگار آدم برفی، اعتراض و سگ کشی نشان از توانایی های او دارد به شرطی که کارگردانی حرفه ای او را هدایت کند. او برادر کوچکتر انوشیروان ارجمند بازیگر، عموی برزو ارجمند و بهار ارجمند، و پدر امیریل ارجمند بازیگر است. او در مراسمی در تیر ماه 1392 و در روزهای پایانی ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد از او نشان درجه یک فرهنگ و هنر را دریافت کرد.

داریوش+ارجمند

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها