|

جیران شده پر از دیالوگ های خاکبسری؛ خواجه تو حموم عاشق میشه و سوگولی تو درشکه شاعر!

jeyran series shayanews

سریال جیران باردیگه با یک سکانس پر ماجرا تو شبکه های اجتماعی وایرال شد و حسابی حاشیه ساز شد. البته این اولین حاشیه این سریال نبود.

لینک کوتاه کپی شد
2

شایانیوز- سریال جیران این روزها از قسمت 30 هم گذشته و همچنان جزو پرمخاطب ترین فیلم و سریال های شبکه نمایش خانگی است. این سریال از ابتدا تاکنون حاشیه کم نداشته و هر از گاهی یکی از سکانس های ها تو فضای مجازی وایرال می شود این سکانس که گویا از تقابل سیاوش و ناصرالدین شاه حکایت دارد از این باب وایرال شده که هم ناصرالدین شاه از خدم و حشم حکومتی می خواهد کاری کنند که رعیت در رفاه باشند و هم سیاوش پنج سنگی که حالا شده یکی از نوادگان شاه به هم رزمان خودش توصیه می کنند که در قیام اون ها هیچ کس نباید آسیب ببیند.

وقتی فتحی ضعف های جیران را با دیالوگ های جنسی جبران می کند!

نمایش روابط عاطفی، روابط عاشقانه و حتی روابط اروتیک در دربار ناصرالدین‌شاه تبدیل به اصلی‌ترین دغدغه فتحی در سریال جیران شده است. 

اگر به سکانس‌ها و پلان‌هایی که در فضای مجازی هم وایرال شده‌اند، نگاه کنیم متوجه می‌شویم که بیش از دیالوگ‌ها، که نقطه قوت آثار فتحی بودند، این صحنه‌های جنسی و عاطفی هستند که تبدیل به ویژگی و حتی دلیل تماشای بخش‌های دیگر شده‌اند. نکته‌ای که برای یک کارگردان جوان و جویای نام، شاید ایراد نباشد، اما قطعا نقطه‌ضعف حسن فتحی‌ این است که کارنامه‌اش را پر از آثار جذاب و پرمخاطب دیده‌ایم.

نمونه ای از این دست سکانس ها که تعدادشون هم کم نیست مشاعره عاشقانه جناب پادشاه با جیران تو درشکه است که حسابی توجه مخاطبان را به خود جلب کرد و توفضای مجازی هم وایرال شد.

وقتی آقای کارگردان از دیالوگ های خصوصی تو اتاق خواب هم بهره می برد!

به نظر هر چه جلوتر می رویم سکانس های که رنگ و بوی جنسی دارند هو تو این سریال بیشتر می شود. به تازگی سکانسی که ظاهرا آغاز همخوابگی دو کاراکتر سریال هست، توجه برخی از مخاطبان را به خودش جلب کرده، این بار البته نمی‌شود نامش را «جسارت» گذاشت، ما اینجا فارغ از هرگونه پیش‌داوری نگاهی به این سکانس و کلیت «جیران» انداخته‌ایم:

وقتی روشن آقا تو حموم عاشق نقره میشه!

فتحی و تیمشش تو جیران انگاری قلق مخاطب کامل اومده دستشون مثلاً در یکی از قسمت های پیش دیدیم که تو یه سکانس روشن خان تو حموم تشریف دارن و در همین حین نقره خاتوم هم میاد و خلاصه که عاشقانه هایی هم بینشون رد و بدل میشه و شاید این دقیقا همون قلقی باشه که جیران برای جذب مخاطب ازش استفاده می کنه و جناب نویسنده اومده در شرایطی که شاید اروتیک هم به نظر میرسه عشق روشن به نقره رو فاش میکنه!!

گاف های عجیب سریال جیران

در سریال جیران فقط ویدیوها و سکانس های اروتیک نیستند که محل بحث شده اند بلکه سوتی های تاریخی هم که تو این سریال وجود دارد نیز توجهات رو به خود جلب کرده است. در واقع یکی از مسائلی که داد طرفداران را در شبکه های اجتماعی در آورده است اشتباهات و ایرادات تاریخی پر شمار سریال است که ضربه سنگینی به محتوای سریال زنده است. زمانی که سوگلی نام فرزند را می‌پرسد شاه می‌گوید که قصد دارد پسرش را هم نام پدرش محمد شاه می‌گذارد تا محمدشاه ثانی یا دوم شود.

این اشتباه است چون محمدشاه غازی یا پدر ناصرالدین‌شاه محمدشاه ثانی بود و محمد شاه اول آقامحمدخان قاجار است. اما چون به خاطر بازنویسی تاریخ در دوران پهلوی بنیانگذار قاجاری‌ها را با چهره‌ای مخدوش تصویر کردند، او به نام آقامحمدخان مشهور شد. در صورتی که در منابع تاریخی آقا محمدشاه نام‌گذاری شده است.

jeyran_25-4

اما جیران واقعی چه شکلی بود و اصلاً قرابتی با پریناز دارد؟

جیران که سوگلی ناصرالدین شاه بود ظاهرا به جز چاقی سبیل رو هم ملاکی برای زیبایی اش دانسته اند و برای شاه عاشقانه ای خاص داشت.

پریناز ایزدیار در جیران نقش جیران رو داره که سوگلیه و واااقعا زیبایی چهرش با زیبایی جیران اصلی تناقض زیادی داشت. پریناز خانوم از هنرمندان خوش چهره ای می باشد که این نقش برازندش بود.

26

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی