|

مزدا

کارول، عضو کوچک خانواده مزدا!

دو قلوی سوزوکی آلتو، مزدا کارول، برای سال 2022 تغیرات زیادی را تحربه کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- مزدا، غول خودروسازی ژاپنی به تازگی خودرویی را در بازار داخلی خود رونمایی کرده است که می توان به آن لقب جمع و جور ترین و کوچکترین خودروی مزدا را داد.

mazda-carol

مزدا کارول بازسازی شده 2022 بسیار شبیه به آلتو می باشد حتا پیشرانه خطی 3 سیلندر 658 سی سی با کد R06A نیز در هر دو مشترک است درست مانند پیشرانه هیبریدی 657 سی سی R06D.

mazda-carol (2)

نکته ی بسیار جالب توجه در ارتباط با این خودروی کوچک، محور چهار چرخ متحرک آن می باشد البته اگر می خواهید که عملکرد کارول کاملا بهینه باشد باید آن را در حالت تک محور قرار دهید.

mazda-carol-2022-

پیشینه همکاری مزدا و سوزوکی برای طراحی و ساخت خودروهای رده Kei به دهه ی 80 میلادی باز می گردد ( رده ی Kei  خودروهای ژاپنی به خودروهای سایز کوچک و دارای قدرت پایین موتور با مصرف سوخت بسیار کم تعلق دارد)؛ البته باید در نظر داشت که هرچند کارول و آلتو از لحاظ پیشرانه و طراحی بدنه شبیه به هم عمل کرده اند اما مزدا با طراحی کابینی متفاوت مرز بین آلتو و کارول را به خوبی مشخص کرده است.

2022-mazda-carol

همان طور که اشاره کردیم مزدا کارول 2022 در قوی ترین نمونه ی خود به پیشرانه 657 سی سی با سیستم کمکی هیبریدی مجهز شده است که روی هم رفته می تواند 64 اسب بخار قدرت را تولید کند.

mazda-carol (1)

 

برای اطلاع از به‌روزترین اخبار خودرو و تکنولوژی صفحه عصر تکنولوژی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی