|

مزدا

مزدا MX-5 2022 با سیستم تعلیق اصلاح شده

مزدا MX-5 را برای سال آینده ارتقا بخشیده است, سیستم تعلیق اصلاح شده بدون ذره ای افزایش وزن از جذاب ترین تغییرات نسل جدید است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- طی سال جاری مزدا از مدل MX-5 Miata خود رونمایی کرد, مدلی که توانست توجه های زیادی را به خود جلب کند تا حدی که برخی آن را برگ برنده ی مزدا نام گذاری کردند. اما با این حال مزدا آنقدر خلاق و باهوش هست که برای مدت زیادی به یک دستور العمل نچسبد و ما می دانیم که این شرکت قدرتمند خودروسازی ژاپنی همیشه به دنبال ارتقا و بهبود کیفیت است.

و حالا مزدا با ارتقا Miata یک نسخه ی سبک تر به همراه سیستم تعلیق اصلاح شده را در دست دارد مدلی که به سال 2022 تعلق خواهد داشت.

2022-mazda-mx-5-jdm (1)

قبل از هر چیز جالب است بدانید که با وجود سیستم تعلیق اصلاح شده خودروی جدید حتا ذره ای نسبت به Miata افزایش وزن نداشته است. براساس گزارشی که Motor1 منتشر کرده است و به نقل از این شرکت خودروساز ژاپنی می نویسد: هنگامی که در پیچ ها کمی فشار ترمز بر روی چرخ عقب داخلی اعمال می شود هندلینگ ماشین تیزتر می شود و این کار باعث می شود که چرخش بدنه کاهش پیدا کند و در عوض ثبات ماشین بهبود پیدا کند. به عبارت دیگر هنگام یک رانندگی عادی شما تفاوت چندانی را با نسل قبلی احساس نخواهید کرد اما زمانی که MX-5 جدید کمی بیشتر از حد تحت فشار قرار می گیرد نسبت به مدل قبلی خود پایداری بیشتری نشان می دهد.

به علاوه باید اشاره کرد که مزدا جعبه دنده شش سرعته اتوماتیک را از اکثر مدل های (تریم ها) MX-5 برای سال 2022 حذف کرده است.

البته استفاد از تریم های Club در Miata RF به طور خودکار بسته Brembo-BBS-Recaro را به خودرو اضافه می کند که شامل ترمزهای پیشرفته Brembo، چرخ های BBS و صندلی های Recaro می شود.

موتور این خودرو با قدرت حیرت آوری به حرکت در می آید که درنتیجه آن یک شتاب خیره کنده را ارائه می دهد و باید بگوییم که حداکثر شتاب در این خودرو 5.7 ثانیه می باشد.

2022-mazda-mx-5-jdm (2)

از طرف دیگر مزدا سیستم جلوبندی,  فنر ها و کمک فنر هایی را طراحی کرده است که به راننده این امکان را می دهد تا با سرعت بالا از دست انداز های متوالی عبور کند. به علاوه نباید از تاثیر فرمان سبک و حساس آن در تجربه ی رانندگی خوب خود چشم پوشی کنیم.

مدل استاندارد این خودرو به همراه موتور 1.5 لیتری وبا دیفرانسیل عقب عرضه می شود. اما مدل RF با یک موتور 2 لیتری عرضه می گردد. 

از دیگر ویژگی های این خودرو که باعث می شود محبوبت آن بیشتر شود باید به پشتیبانی آن از اندروید اتو و اپل کار پلی اشاره کرد. نمی توانیم انکار کنیم که این روز ها تکنولوژی نقش بسیار بزرگی در زندگی ما دارند و ما به آنها وابسته هستیم.

نهایتا باید بگوییم که مزدا MX-5 یک نمونه ی عالی از ترکیب بهترین ویژگی ها و کارآیی بالا است, گیربکس شش سرعته, دیفرانسیل عقب با لرزش محدود, چرخ های 17 اینچی, سیستم استریو Bose با 9 بلند گو , گرمکن صندلی و .... همگی مواردی هستند که آن را به یک انتخاب عالی بدل می کنند.

تصاویر Mazda MX-5 :

 

برای اطلاع از به‌روزترین اخبار خودرو و تکنولوژی صفحه عصر تکنولوژی ما را دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی