|

ایران و حواشی های کوچک و بزرگ بعد از ورود رونالدو؛ آبروریزی یا مهمان نوازی؟!

چیزی که در این بین می تواند مورد توجه قرار گیرد شکل رویارویی با شخصیت های مطرح است؛ نه جذابیتی که چه بخواهیم وچه نخواهیم در آنها وجود دارد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- از همان روز اولی که اعلام شد ایران برای بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان، میزبان کریستیانو رونالدو است، هیجانات دیدار با این ستاره جهانی در دل مردم ریشه دواند. بی شک افرادی با بیوگرافی و پیشینه ی  رونالدو، نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان محبوبند. اما چیزی که در این بین می تواند مورد توجه قرار بگیرد شکل رویارویی با شخصیت های مطرح جهانی است؛ نه جذابیتی که چه بخواهیم وچه نخواهیم در آنها وجود دارد.

به هر شکل از زمانی که حرف آمدن رونالدو سر زبان ها افتاد، شاهد واکنش های متعددی از جانب عام و خاص هموطنانمان بودیم. از شایعه پیشواز علی دایی از رونالدو بگیر که می گفت اگر بخواهیم ملاقاتی داشته بایم خودمان با هم هماهنگ می کنیم تا واکنش مهدی مناجاتی، بازیکن سابق پاس و سرمربی سپاهان که در یکی از اظهاراتش بیان داشته بود مگر رونالدو کیست؟! او باید افتخار کنند به ایران می‌آیند! و در نهایت نیز حتی همین مردم کوچه بازار و مخاطب معمولی که برای دیدن رونالدو از تپه های اطراف هتل اسپیناس بالا می رفتند.

بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان

عده ای که می گویند این ذوق زدگی اغراق آمیز است

در میان تمام واکنش هایی که به سمت این رویداد روانه شده است، برخی انگشت اتهام را به سمت ذوق زدگی بیش از حد مردم ایران گرفته و آن را اغراق آمیز تلقی می کنند. هیجانی که حتی به دل حرف های وزرای دولت نیز نفوذ کرده است. حال آنکه منتقدان برایشان سوال است که آیا واقعا حضور بازیکن فوتبالی مثل رونالدو در ایران، اینقدر هیجان انگیز است؟!

از همان ده روز پیش تا حالا این دستپاچگی آنقدر اوج گرفته که هر لحظه وارد فضای مجازی می شویم یا خبری را می بینیم که از اعطای سیمکارت بدون فیلتر سخن می گوید یا پیرامون مسائلی مانند محل اقامت رونالدو در بهترین سوئیت هتلی مجلل و سپردن حفاظت او به دست زبده ترین نیروهای امنیتی می چرخد. حال آنکه منتقدان این ماجرا در تلاشند که بگویند چنین رفتارهای هیجانی چه از جانب مردم رخ بدهد چه مسئولان، نیاز به پژوهش های اجتماعی داشته و باید رفتار شناسی شود.

بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان

برخی دیگر معتقدند این رویداد روال عادی اش را طی می کند

در مقابل نیز هستند کسانی که می گویند این دست رویدادها نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان نیز هیجان عده ای را برمی انگیزند. چرا که توجه به افراد معروف و کنجکاوی در خصوص آنها، اتفاقی نیست که تنها شامل حال مردم ایران بشود. رونالدو تنها در کشور ما یک شخصیت تاثیرگذار نیست! بلکه وی دارای هویتی جهانی بوده و احتمالا پا در هر سرزمینی که بگذارد، عده ای برای استقبال از او سر و دست خواهند شکاند. 

بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان

تقصیر مردم چیست وقتی ضعف مدیریتی وجود دارد؟

در میان اظهار نظرهای مختلف پیرامون استقرار رونالدو در ایران، برخی نیز عمیق تر شده و از پنجره ای دیگر به آن نگریسته اند. آنها روی صحبتشان با مسئولان است. چرا که بر کسی پوشیده نیست شخصیت های مطرح جهانی در همه جای این کره ی خاکی که پا بگذارند، قبل از خود ناخواسته هیجان را به دل مردم آن منطقه تزریق می کنند. بنا بر این هیچ اشکالی ندارد که مردم یا حتی مسئولین به استقبال رونالدو یا هرکس دیگر بروند. چه بسا که حتی این موضوع از جوانبی نیز می تواند ریشه در خوی و خصلت مهمان نوازی ایرانی داشته باشد. اما با توجه به رخداد های پدید آمده از دل این ماجرا، باید گفت که اگر رونالدو هر جای دیگری برود از او استقبالی پر شور خواهد شد اما آیا نمود بیرونی آن نیز در تمام جهان شبیه به آنچه در ایران روی داد خواهد بود؟!

بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان

از لحظه ای که جت اختصاصی النصر رو خاک ایران نشست پی در پی شاهد اتفاقات عجیب و غریب بوده ایم که لحظه به لحظه نیز بر شمار آنها افزوده می شود. لذا باید گفت که شاید با افزودن  کمی چاشنی زیرکی در نحوه ی مدیریت این جریان، با بازتاب های خبری بهتری از آن نیز رو به رو می شدیم.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها