|

جهش قیمت وحشتناک پژو 207 پس از توقف تولید 206

باید منتظر ماند که مسئولان چگونه می‌توانند تبعات توقف تولید پژو 206 را کنترل کنند؟

لینک کوتاه کپی شد

طی انتشار خبر توقف تولید پژو 206، این خودرو و جایگزین فعلی‌اش، یعنی پژو 207، در بازار آزاد با افزایش قیمت بی‌سابقه‌ای همراه شد. این افزایش قیمت تا جایی ادامه داشت تا قیمت 207 در آگهی‌های فروش تا یک میلیارد تومان هم پیش رفت و در سایت دیوار به حالت غیرقابل نمایش درآمد.

به گزارش «شایانیوز» به نقل از تجارت نیوز؛ هفته گذشته بود که ایران خودرو در اقدامی ناگهانی خبر توقف تولید پژو 206 را منتشر و اعلام کرد که تولید این خودرو در اسفند سال جاری متوقف خواهد شد. به نظر می‌رسید که بازار کشور خود را آماده خداحافظی با این مدل پژو محبوب است، اما این شرکت خودروسازی طی اقدامی عجیب در وب سایت خود محصولی با نام پژو ۲۰۷ تیپ پنج را معرفی کرد.

گویا این خودروساز دولتی قصد دارد پژو ۲۰۷ را با داشبورد پژو ۲۰۶ روانه بازار کند. آن‌گونه که ایران خودرو اعلام کرده است: این پژو 207 است که جایگزین 206 می‌شود.

حال که تمام توجه‌ها به سمت پژو 207 جلب شده و خریداران 207 را به عنوان جایگزین فعلی پژو 206 می‌دانند، فروشندگان این خودرو را با قیمتی بالاتر از حد انتظار آگهی کردند و مبلغ پیشنهادی آن‌ها تا یک میلیارد تومان نیز رسید.

سقف‌شکنی 207 طی یک هفته

باید به این نکته نیز اشاره کرد که قیمت 207 از زمان اعلام توقف تولید پژو 206، حدود 30 میلیون تومان افزایش داشت و هم‌اکنون 207 صفر پانوراما 874 میلیون تومان قیمت دارد. پژو 206 تیپ دو نیز تنها طی چهار روز، 15 میلیون تومان افزایش یافت و به 497 میلیون تومان رسید.

هم‌زمان با این اتفاق بود که برخی از سایت‌های آگهی‌ خرید و فروش خودرو، مانند دیوار و شیپور، قیمت 207 را به حالت غیرقابل نمایش درآورند.

حال این مساله مطرح می‌شود که چرا چنین سایت‌های مرجعی اقدام به حذف قیمت این خودرو کرده‌اند؟

زمانی که دیوار و شیپور قیمت پژو 207 را به حالت غیرقابل نمایش درآوردند، برخی بر این باور بودند که مسئولان به جای حل مشکل مجدداً به سمت پاک‌کردن صورت مساله رفته‌اند و اقدامی در رابطه با التهاب و شوک جدید بازار صورت نخواهد گرفت. این دسته از افراد بر این عقیده‌اند که نمایش یا عدم نمایش قیمت‌ها مساله‌ای نیست که بتوان با کمک آن بازار را سامان داد.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی