|

قسمت دوم سریال دراکولا

دراکولا و سقوطی که ابتدای راه است!

با خروج چمچاره و کامروا از مراسم تولد، شاهد سقوط هلیکوپتر آن ها خواهیم بود. برگزاری مراسم ختم چمچاره و کامروا به صورت همزمان در خانه ی…

لینک کوتاه کپی شد

دومین قسمت از سریال دراکولا به تهیه کنندگی و کارگردانی مهران مدیری سه شنبه دهم فروردین از طریق پلتفرم های فیلیمو و نماوا منتشر شد.

برای خرید قانونی و دانلود حلال قسمت دوم دراکولا اینجا کلیک کنید

مراسم پر زرق و برق تولد کامران کامروا با ناپدید شدن ناگهانی او و سقوط هلیکوپتر و مرگش پایان می یابد. در میانه ی مراسم با رسیدن خبر دستگیری هوشمند، کامروا فرار را بر قرار ترجیح می دهد و چمچاره را نیز با خودش می برد. آن ها سوار هلیکوپتر اختصاصی می شوند و در میانه ی راه سقوط می کنند.

در عمارت ژاله باز هم مراسمی پر زرق و برق بر پا می شود. اما این بار مراسم سوگواری برای کامران کامروا. کامروا بعد از ازدواج با ژاله اختیار تمام اموال او را در دست می گیرد و به بیزینس های فاسد خودش ادامه می دهد. یکی از این بیزینس ها سایت شرط بندی است. سایت شرطبندی ای که هوشمند و رفقایش آن را می گردانند و با ضریب هوشی هوشمند عجیب نیست که به راحتی لو بروند!

در نبود چمچاره و کامروا، همسرانشان با چالش های جدیدی روبرو خواهند شد. چمچاره که به کلی چیزی برای خودش نداشته است و هر آن چه بوده قرض بوده است و حالا مینا با سیلی از طلبکاران مواجه است. ژاله هم از مناسبات مالی شوهرش و آن چه بر سر اموالش آمده خبر ندارد و حالا هم با سیل کسانی مواجه است که می خواهند جای کامروا را در زندگی او پر کنند.

قسمت دوم مقدمه ای است بر اتفاقاتی که بعد تر بر سر مینا و ژاله آوار خواهد شد. بدین ترتیب آشکار می شود که شخصیت های زن سریال دراکولا نقش محوری و تاثیر گذاری در این سریال خواهند داشت و دراکولا روایتی زنانه تر از هیولا خواهد داشت!

مهران مدیری در دراکولا بیشتر از هیولا عناصر دلخواهش را بست و گسترش می دهد. فضا های پر زرق و برق و رنگارنگ با شخصیت هایی به شدت اغراق شده که امیال و درونیاتشان به شدت روی صورت و میمیک و ظاهرشان تاثیر می گذارد و تبدیل به موجوداتی عجیب و غریب می شوند.

اما این رویکرد مهران مدیری در این دوره ی کاری او با انتقادات فراوانی که به او و کار های گوناگونش از حوزه ی اجرا تا کارگردانی و تبلیغات و موسیقی، می شود که بسیاری شان نیز به حق هستند، شاید دیگر طرفدار پیدا نکند. آن چه مهران مدیری و هنرمندانی هم نسل او گاها فراموش می کنند این است که آن ها در زمانی معروف، پر طرفدار و موفق شدند که این حجم از رسانه و نقد و نظر وجود نداشت و آن ها اکنون این به این موضوع گله مند نیز هستند. این روز ها تک تک افعال کسانی مثل مهران مدیری توسط مردم زیادی رصد می شود و آن هایی که از مزایای این زیر نظر بودن بهره مند می شوند دیگر حق ندارند وقتی با تیغ تند اعتراض و انتقاد مواجه می شوند از قضاوت مردم گله کنند.

به هر روی دراکولا هنوز در ابتدای راهش است و تا جای افتادن و شکل گرفتن روایتش چند قسمتی فاصله وجود دارد...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها