|

سلامت پوستی

سفت کردن عضلات شکم پس از لاغری و بارداری

کاهش وزن پس از دوران بارداری می تواند موجب شل شدن پوست ناحیه شکم شود که در اینجا توصیه هایی را برای سفت تر شدن آن، ارائه می دهیم.

لینک کوتاه کپی شد

زنان بارداری که در طول دوران حاملگی به مدت دو ساعت و نیم ورزش می کنند، شانس این را دارند که به سرعت به وزن طبیعی خود برگردند اما گاهی اوقات ورزش به تنهایی برای سفت شدن دوباره پوست شکم کافی نیست. بنابراین بهتر است که طبق یک برنامه تخصصی پیش بروید تا پوستتان مجددا به حالت سفت و نرمال برگردد.

ما در این اینجا توصیات و پیشنهاداتی را در این باره با شما در میان می گذاریم: 

1.دمای اتاقتان را تا حد امکان خنک نگه دارید 

شاید باورتان نشود اما این موضوع بر خواب راحت و در پی آن بر سلامت پوستتان بسیار تاثیر گذار است و در این راستا نیز باید به دو نکته اصلی توجه کنید: 

- بهترین دما برای اتاق خواب دمای 18.3 درجه سانتی گراد است اما در صورت احساس سرما، بهتر است به جای افزایش دمای اتاق، از پتوی بیشتر و گرمتری استفاده کنید. 

- ظرف دو ساعت پیش از خواب، از خوردن غذای سنگین امتناع کنید. 

2. از کرم رتنوئید استفاده کنید 

برای سفت شدن پوست بهتر است در یک بازده زمانی مشخص و به طور منظم  از کرم های سفت کننده رتنوئید استفاده کنید چرا که هم پوستتان را جوان و شاداب تر نشان می دهد و هم ویتامین A موجود در آن، گردش بهتر سلول ها در پوست را افزایش می دهد. 

3. هر روز به مدت بیست دقیقه پیاده روی کنید و حرکات کششی انجام دهید 

فعالیت جسمانی برای تقویت روحیه و سلامتی تان از اهمیت بالایی برخوردار است. سوخت و ساز بیشتر، بدنتان را سالم نگه می دارد و سلول های بدن را نیز با اکسیژن اشباع می کند. سعی کنید در حین پیاده روی روزانه، تمرینات شکمی که به سفت شدن عضلات و پوست شکمتان کمک می کند را نیز انجام دهید. 

b

4. پوست شکمتان را با روغن بادام ماساژ دهید 

روغن بادام جدا از نرم کردن پوست، رنگ آنرا نیز بهبود می بخشد. به علاوه، مطلاعات نشان می دهند که ماساژ منظم و به ویژه استفاده از ابزار مخصوص ماساژ نوسانی، تاثیرات بسیار مثبتی دارد. همچنین، برای تاثیر بیشتر این ماساژ، بهتر است تا انجام آنرا به مدت 20 دقیقه ادامه دهید. 

طریقه انجام ماساژ: 

1. به پشت و کاملا صاف دراز بکشید و دستانتان را به خوبی با روغن بادان آغشته کنید.

2. با کف دست چندین بار کل ناحیه شکم را در جهت عقربه های ساعت ماساژ دهید.

5. میزان کرسترول یا کورتیزول خود را چک کنید 

با کم شدن وزن، چربی بدن کاهش می یابد و در پی آن نیز پوست، رطوبت خود را سریع تر از دست می دهد. بنابراین باید توجه داشته باشید که پوست بدن برای سفت شدن به رطوبت نیاز دارد و از این جهت بهتر است تا به طور ماهیانه و تحت نظر پزشک، سطح کروسترول بدنتان را چک کنید. سطح کورتیزول نیز می تواند نشانگر میزان استرستان باشد که در این راستا مطالعات نشان می دهند که سطح بالای کورتیزول می تواند باعث نازک و ضعیف شدن پوست بدنتان شود. 

6. در وعده های غذاییتان حتما از مواد پروتئین دار استفاده کنید 

کارشناسان خوردن دو وعده میوه و دو وعده سبزیجات بهه طور روزانه را توصیه می کنند. همچنین مواد پروتئین دار حاوی سویا نیز پوست بدن را با تحریک الاستین و تولید کللاژن سفت می کند و سایر مواد مغذی پروتئین دار نیز برای شادابی و سلامت پوست از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اند.  

456635

1-13

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها