|

بیوگرافی کتایون ریاحی تصاویر جذاب نوجوانی‌اش / فخرالزمان شب دهم در جشن رنگ ها

کتایون ریاحی بازیگر مشهور ایرانیست که این روزها در سریال شب دهم دیده میشه و حالا با تصاویر قبل و بعدش مورد توجه قرار گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- به ماه محرم و صفر ورود کردیم که خب میدونید در این ماه عزیز شبکه آی فیلم سریال هایی که مردم بیشتر دوست دارن رو باز پخش میذاره. احتمالا شما هم در فضای مجازی شوخی های که با سریال "مختارنامه" میشه رو دیده اید که خب خیلی از مخاطبین بر این نظرند این سریال خیلی تا حالا پخش ده و از طرفی هم سریال "شب دهم" طرفدارای زیادی داره. سریال شب دهم 22 سال پیش ساخته شد که خب با حضور هنرمندانی همچون کتایون ریاحی و حسین یاری بود. در این کار که کتایون ریاحی نقش فخرالزمان رو داشت، در واقع خیلی ها رو شیفته این کاراکتر کرده بود. از طرفی هم کتایون بانو در اواخر دهه هشتاد بود که با سریال "یوسف پیامبر" و همچنین نقش زلیخا گرد و خاک دیگری برپا نمود. خانوم بازیگر که با زلیخا شهرتی به یاد موندنی و فراوون پیدا کرد، در شب دهم نیز از دست هنرمندان نقش اصلی بود. کتایون ریاحی گرچه که این روزها در فیلم و سریالی ایفای نقش نداره، اما نقش آفرینی های خانوم بازیگر اونقدری جذاب و بولد بودن که همچنان در یاد و خاطره ها باقی مونده. در ادامه با ما همراه باشید تا با این بازیگر جذاب آشنا بشیم.

کتایون ریاحی

بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی این بازیگر خوش چهره سینما و تلویزیون از دست هنرمندان دهه چهل است که در 10 دی ماه سال 1340 به دنیا اومده. خانوم بازیگر یک تهرانی است که فارغ‌التخصیل کارشناسی ادبیات و انسان شناسی ست. پدر کتایون ریاحی اردشیر روحانی پزشک ارتوپد و اهل شیراز است و مادرش گیتی ریاحی گیلانی تبار می باشند. کتایون ریاحی برادری به نام علیرضا نیز دارد که ایشون هم در عرصه بازیگری فعالیت دارند.

کتایون ریاحی

ازدواج و فرزند کتایون ریاحی

کتایون ریاحی ازدواج کرده و صاحب فرزندی پسر به نام پوریا می باشد که خب تو بیشتر مراسمات هنری هم در کنار مادرش حضور داره و با توجه به تصاویری که کتایون ریاحی همراه با پسرش منتشر کرده ایشون رو هم به شهرت رسونده.

کتایون ریاحی
کتایون ریاحی و برادرش

موسسه کمک کتایون ریاحی و هزینه‌هایش

کتایون ریاحی اهل کارهای خیر نیز هست و در سال 1391 بود که  موسسه خیریه ای با هدف کمک به کودکان ناشنوای مادرزادی تاسیس کرد. این افراد که نیازمند جراحی کاشت حلزونی گوش هستند در این موسسه حضور دارند که خب تا به امروز بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمان این کودکان رو می‌پردازه.

کتایون ریاحی

ورود جذاب کتایون ریاحی به دنیای بازیگری

کتایون ریاحی فعالیت هنریش رو با نویسندگی برای بچها شروع کرد و با فیلم "خبرچین" به سینما اومد که ساخت این فیلم در اواسطش نیمه تموم موند و او برای بازی در فیلم "پاییزان" انتخاب شد. این خانوم بازیگر سینما و تلویزیون با نقش آفرینی در سریال پدر سالار نیز شناخته شد و بعد تر نیز با بازی در مجموعه ای همچون روزهای زندگی، سپس با بازی در سریال پس از باران و شب دهم به شهرت زیادی دست پیدا کرد.

کتایون ریاحی

کتایون ریاحی در سریال شب دهم

همونطور که گفتین شب دهم این شبها از ای فیلم در حال پخشه. این سریال که به کارگردانی حسن فتحی است در سال 1381 در ایام محرم در نوروز به روی آنتن رفت و پخش شد. این سریال داستانی در بستر تاریخ رو روایت میکنه که فردی به نام حیدر از لات های قدیم این داستان هستش و به دختری از تبار قاجار علاقه مند میشه. اما اون دختر ، تعزیه خوانی در ایام محرم و در دوران سخت حکومت اون زمان رو شرط ازدواج خودش تعیین میکنه.

حیدر با شخصی به نام یاور مراسم تعزیه خوانی رو برپا میکنه و ...

کتایون ریاحی در این سریال کاراکتر شاهزاده قجری رو ایفا کرد و با بازیگرانی همچون حسین یاری، رویا تیموریان، ثریا قاسمی، محمود پاک نیت، پرویز فلاحی پور، پرویز پورحسینی، اکرم محمدی، آتش تقی‌پور و ...همبازی شد.

کتایون ریاحی

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها