|

چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم؟ / یه ذره خرده نون میریزه لشکرکشی میکنن تار و مارشون کن

در این مقاله در خصوص این که چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم صحبت کردیم و یه سری ترفند برای این منظور بهتون معرفی کردیم که به کارتون میاد.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- کیه که بدش بیاد که یه عالمه وقت اضافه برای خودش داشته باشه که صرف کارهای دلخواهش بشه مسلما هیچ کس ولی خب بعضی از کارهای خونه اینطوی هستن که خیلی وقت گیرن و به همین دلیل شما باید برای انجام اون ها زمان زیادی صرف کنید و یه بدیه دیگه که دارن این هست که آدم نمیدونه از کجا و چطور شروعشون کنه مثلا شاید شما بخواهید که پرده ها رو بدون این که چروک بشن بشورید ولی ندونید که چطور باید این کار رو انجام بدید که خب با دونستن ترفندهایی برای شستن پرده ها بدون چروک شدن میتونید قلق و چم و چم و خم این کار رو بدونید و متوجه بشید که از کجا و چطور شروعش کنید.

پس در صورتی که مایل هستید علاوه بر این که برای خودتون زمان زیادی رو سیو کنید کارها رو هم به درست و در نهایت دقت انجام بدید توصیه ی ما به شما رفتن به سراغ ترفندها هست که خوشبختانه این روزا هم در خصوص موضوعات مختلف میتونید پیداشون کنید از طریقه ی جا انداختن زیپ در رفته بگیر تا بالا بردن مکش جاروبرقی و... پس تنها کاری که در مواجه با انجام یه کار سخت باید انجام بدید این هست که با سرچ در اینترنت برای انجام اون راهکار آسون و ترفند پیدا کنید. حالا در این مقاله هم برای این که شما ترفندهای بیشتری یاد بگیرید میخواهیم در خصوص این که چطور از شر مورچه ها خلاص شویم یه سری راهکارها بهتون یاد بدیم که به کارتون میاد، پس در ادامه با ما همراه باشید.

چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم

برای فراری دادن مورچه ها از شیشه پاک کن استفاده کنید

مورچه ها به طور معمول وقتی که یه غذایی پیدا میکنن سیگنال بویایی از خودشون به جا میذارن که در اصل این سیگنال به عنوان نقشه عمل میکنه و باعث جمع شدن بقیه ی مورچه ها میشه و شما در صورتی که از شیشه پاک کن استفاده کنید در اصل این سیگنال بویایی رو از بین میبرید و در نهایت از تجمع مورچه ها جلوگیری میکنید. پس برای از بین بردن مورچه ها به کمک شیشه پاک کن به روش زیر وارد عمل بشید:

شیشه پاک کرن رو همراه با مایع ظرفشویی به شکل مساوی ترکیب کنید میتونید از صابون مایع هم برای این منظور استفاده کنید و بعد ترکیب به دست اومده رو داخل یه اسپری تمیز بریزید و به خوبی مخلوطش کنید.

حالا مخلوط به دست اومده رو روی مناطقی که احتمال میدید مورچه ها در اونجا تجمع کنن اسپری کنید.

بعد از اسپری کردن هم محل رو تمیز کنید.

این مراحل رو هر چند وقت یکبار انجام بدید.

چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم

از روغن نعنا فلفلی استفاده کنید

تو یه مطالعه ای مشخص شد که روغن نعنا فلفلی میتونه موجب از بین رفتن و دفع سریع مورچه های قرمز بشه طوری که در بهت و ناباوری این سرعت عملش بمونید. برای این هم که از این ماده جهت دفع و رفع سریع مورچه ها استفاده کنید کافیه که مراحل زیر رو در پیش بگیرید:

ده الی بیست قطره از روغن نعنا فلفلی رو با دو تا فنجون آب مخلوط کرده  بعد ترکیب به دست اومده رو داخل یه بطری بریزید.

حالا مخلوط رو اطراف درزهای خونه، پنجره ها، درها و هر جایی که ممکن هست محل تجمع مورچه ها باشه اسپری کنید.

اجازه بدید که مخلوط خشک بشه و بعد روز بعد همین کار رو تکرار کنید.

این رو هم ذکر کنیم که باید دقت کنید روغن نعنا فلفلی باید دور از دسترس حیوانات خونگی به خصوص گربه ها قرار بگیره در کل اگر پت دارید به سراغ امتحان این روش نرید.

چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم

برای از بین بردن مورچه به سراغ سرکه سفید برید

یکی از موادی که در همه ی خونه ها پیدا میشه سرکه ی سفید هست که در خیلی از موارد تو خونه به کار میاد از جرمگیری کتری و شیرآلات بگیر تا شستن سرامیک ها که در این بین از بین بردن مورچه ها هم یکی از کارهایی هست که میشه با این ماده انجام داد. برای استفاده از اون هم برای این منظور میتونید طبق دستورالعمل زیر اقدام کنید:

مخلوط یک به یک سرکه و آب رو باهم در یه بطری اسپری بریزید.

بعد ترکیب به دست اومده رو روی کف زمین، حمام و کابینت و هر جایی که به نظرتون مورچه ها تجمع میکنن اسپری کنید.

بعد از مدتی هم با دستمال کاغذی مخلوط رو تمیز کنید.

به این نکته هم توجه کنید که سرکه بعد از خشک شدن یه مقدار بو داره اما این بو برای مورچه ها قابل شناسایی و کشنده هست.

چطور از شر مورچه ها خلاص بشیم

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

دنیای سلبریتی ها

عصر تکنولوژی

نیازمندی‌ها