|

مهاجرت به یونان / بعد از کالج برو لب ساحل غروب خورشیدُ اچ دی ببین و از رفقا یاد کن

برای مهاجرت به یونان طرق مختلفی وجود داره که سعی کردیم بهترین اون ها رو براتون معرفی کنیم و بهتون یه سری اطلاعات در خصوصشون بدیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- چندین سال پیش مهاجرت کردن افراد برامون عجیب میومد ولی این روزا هر جا که میری حرف مهاجرت میزنن؛ میشینی توی تاکسی راننده از این که پسرش مهاجرت کرده میگه، میری دو دیقه تو اینستا بچرخی هزار و یک پیج راه های مهاجرت رو گفتن میری بلاگرای محیوبت رو دنبال کنی میبینی دارن از سختی های بعد از مهاجرت میگن، مادر یکی از همکلاسی های ابتداییتو میبینی حال همکلاسیتو جویا میشه میگه مهاجرت کرده و... کلا تب تندی داره این روزا مهاجرت و به همین خاطر باید بگیم که اینجا ماهم میخواهیم راجبش حرف بزنیم اون هم راجبه مهاجرت به یونان.

البته که ما قصدی برای تشویق کسی به مهاجرت نداریم شما برید کی خبرای ما رو بخونه! قصد ما فقط افزایش اطلاعات عمومی شماست بنابراین اونقدرا هم تخصصی قرار نیست راجبه مهاجرت به یونان بهتون مشاوره بدیم، اما قبل از رفتن سراغ این مبحث یکم بگیم راجبه این کشور؛ یونان در اروپای جنوب شرقی قرار داره و جزء مناطق فوق العاده هست که به سه تا قاره یعنی آسیا، آفریقا و اروپا دسترسی داره. پایتخت این کشور شهر سرسبز و بینظیر آتن هست. این کشور یکی از مقاصد فوق العاده ی توریستی محسوب میشه و این موضوع به علت طبیعت خارق العاده اش هست. حالا در ادامه قراره راجبه راه های مهاجرت به یونان براتون بگیم.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق کار

یک از راه هایی که برای مهاجرت به این کشور وجود داره اشتغال در اون هست که البته سختی های خودش رو داره، چرا که در اول کار شما نیاز به یه جاب آفر یا همون پیشنهاد کار از سمت یه کارفرمای یونانی دارید که البته برای مشاهده ی درخواست این کارفرما پروسه ی تقریبا طولانی باید طی بشه مثلا در ابتدا کافرمای یونانی باید سه ماه آگهی خودش رو توی یونان و بعد از اون سه ماه توی اتحادیه ی اروپا اعلام کنه که مجموعا میشه شش ماه و بعد از این زمان در صورتی که متقاضی واجدشرایط پیدا نشد میتونه برای استخدام نیروی کار بین المللی اقدام کنه و درخواست بده که شما میتونید با ارسال رزومه شانستون رو امتحان کنید.

همچنین شما میتونید برای پیدا کردن شغل در یونان ویزای شش ماهه دریافت کنید که برای جست و جوی کار به شما داده میشه اون هم در صورت واجدشرایط بودن و اگر در این زمان بتونید شغل مورد نظری رو که از لحاظ استانداردهای دولت یونان هم خوب باشه مثل حقوق اعلامی شما، قادر خواهید بود بعد از گذشت این شش ماه برای اقامت هم حتی اقدام کنید اما در صورتی هم که این زمان تموم شد و کار پیدا نکردید باید به کشورتون برگردید. شما بعد از گرفتن ویزای کار در این کشور میتونید خونواده ی خودتون رو هم به عنوان همراه ببرید.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

یکی دیگه از ر اه هایی از طریق اون میتونید به کشور یونان مهاجرت کنید تحصیل توی دانشگاه های این کشور هست، البته که میدونید این نوع مهاجرت نمیتونه منجر به اقامت دائم شما بشه مگر در صورتی که شما بعد ازپایان دوره ی تحصیلیتون ویزاتون رو تبدیل به یه ویزای دیگه کنید که در بیشتر مواقع این ویزا کاری هست و در صورت پیدا کردن کار مناسب و مطابق استانداردهای اعلام شده از جانب دولت و اداره ی مهاجرت فرد میتونه بعد از سپری شدن مدت زمان لازم اقدام به اخذ اقامت دائم کنه.

برای این منظور هم که فرد بتونه در دانشگاه های این کشور تحصیل کنه باید از یکی از دانشگاه های این کشور نامه ی پذیرش دریافت کنه و بعد از این تازه میتونه بره به سفارت این کشور و درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی بده چرا که طبق قوانینی که توی این کشور وجود داره همه ی افرادی که میخوان توی این کشور تحصیل کنن باید ویزای تحصیلی دریافت کنن و تنها شهروندان اروپا از این قضیه مستثنی هستن. این نکته رو هم راجبه تحصیل در این کشور بگیم که هزینه ها بسیار مقرون به صرفه هست در سطح اروپا که همین موضوع اون رو به یه گزینه ی عالی تبدیل میکنه.

مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان از طریق خودحمایتی

یکی از طرق اقامتی در یونان که تا حدودی کم هزینه و بسیار محبوب هست اقامت از طریق خودحمایتی هست و شما نیازی به سرمایه گذاری نخواهید داشت و تنها کاری که باید در این زمینه انجام بدید اثبات داشتن تمکن مالی و ارائه ی مدارک مربوط به درآمد ماهانه هست. یعنی این ویزا به اون دسته از افرادی تعلق میگیره پشتوانه ی مالی بالایی دارن و نیازی به کارکردن توی این کشور ندارن و توی کشور خودشون و از طرق مختلف کسب درآمد میکنن و همچنین این افراد باید نشون بدن که هزینه ی کمه کم یه سال زندگی توی یونان رو توی حسابشون دارن و بعد میتونن درخواست اقامت بدن.

این نکته رو باید روشن کنیم که فردی که از این راه به یونان مهاجرت میکنه حق کار در این کشور رو نخواهد داشت. در خصوص درآمد ماهانه ی فرد باید بگیم که چیزی حدود دو هزار و پونصد یورو باید باشه و در صورت متاهل بودن به ازای همسر پنجاه درصد باید بیشتر بشه و به ازای هر فرزند هم بیست درصد افزایش درآمد باید داشته باشه. هزینه ای هم که باید برای اثبات داشتن تمکن مالی برای یه سال زندگی در این کشور باید توی حساب فرد باشه چیزی حدود 25 الی 30 هزار یورو هست که در ازای تاهل و فرزند داشتن طبق مورد قبل 50 و 20 درصد باید به کل مبلغ اضافه بشه. این روش مهاجرتی بی دردسرترینه.

مهاجرت به یونان

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

از نگاه ورزش

خانه داری

تفریح و سرگرمی

عصر تکنولوژی