|

تابلو کجا چی بزنیم؟ 7 اصول نصب تابلو با کلی رمز و رموز طلایی که خونتو شیک و پیک کنی

نصب تابلو تو خونه یا هرفای دیگه، میتونه یه رنگ و لعاب دیگه به فضا بده که در این مطلب یاد می گیریم کدوم تابلو رو کجا بزنیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- قطعا دکوراسیون خونه به موضوعات مختلفی ربط داره و تنها به یک یا دو آیتم نیست. از طرفی هم جذابیت یک خونه صرفا به دلیل لوکس بودن لوازم نیست و مدل چیدمان و توجه به کلیات و جزئیات نیز به شدت مهمه که در کنار نظافت و تمیز بودن همه چیز، میشه گفت اون خونه یه خونه شیک و درست حسابیه.

بله درسته آراسته بودن به لاکچری بودن و بیش از اندازه پول خرج کردن نیست، بلکه شما میتونید با یه خونه زندگی ساده اما تمیز و پاکیزه، مورد توجه همه قرار بگیرید. اما از اینها گذشته میخوایم درمورد جزئیاتی که اشاره کردیم صحبت کنیم و قاب یکی از همون جزئیات جزئی اما به شدت تاثیرگذاره که بود و نبودش میتونه خونه شما رو خیلی خوشگل تر و یا خیلی بی روح تر نشون بده. البته که دقت داشته باشید تابلو خریدن و نصب کردن دارای اصولی هستش که اگه شما به اون اصول دقت لازمه رو نداشته باشید.

Untitled

1- تراز بودن تابلو ها به این شکل

مثلا یکی از مهم ترین اصل های نصب تابلو روی دیوار تراز بودنش هستش. برای تراز کردن تابلو میتونید از ابزار مخصوص و متر نواری استفاده کنید. 

2- نصب تابلو با چکش و میخ

نصب تابلو خیلی مهمه، که برای نصب تابلو روی دیوار می تونید از قلاب و میخ و گیره فلزی استفاده داشته باشید. همچنین میخ و قلاب باید قوی و محکم باشن تا بتونن وزن تابلو رو تحمل کنند. اگر شما هم تمایل دارین تابلویی بزرگ بر روی دیوار نصب کنید بهتره که از تسمه و قلاب فلزی استفاده کنید و همچنین می تونید از قلاب های چوبی نیز استفاده بهره ببرید و تابلو رو روی دیوار نصب و محکم کنید.

3- ارتفاع درست نصب تابلو اینه

در این مرحله تابلو رو باید حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر بالاتر از مبل و تخت خواب و … نصب کنید. همچنین تابلو باید دقیقا در وسط مبل یا کاناپه و … نصب بشه که در این اینجا نباید در و پنجره مورد توجه قرار بگیرن و تابلو باید دقیق در وسط وسایل نام برده نصب گردد.

perfectart

4- واسه بالای شومینه تابلو میخوای؟

اگر تمایل دارید تابلویی در بالای شومینه نصب داشته باشید باید حواستون باشه که عرض تابلو بیشتر از عرض شومینه نباشه. همچنین تابلو باید دقیقا وسط اندازه عرض شومینه نصب بشه تا خودش رو بهتر روی دیوار نشون بده.

5- تعداد تابلوهای نصب شده چقدر باشن

اگه دوست دارین تابلوهای زیادی رو روی دیوار نصب داشته باشید باید تابلو و عکس های انتخابیتون رو ابتدا روی زمین در کنار همدیگه بچینید و بعد چیدمان اونها رو با توجه به فرم و اندازه تابلوها در ذهن خودتون تصور کنید یا چیدمان تابلوها رو روی کاغذ بکشید سپس به همون ترتیب تابلوها رو روی دیوار نصب کنید. لازم به ذکره که توجه داشته باشین تراز بودن تابلوها و بالانس قرارگیریشون در کنار همدیگه امری مهمه که باید بهشون توجه ویژه ای داشته باشید.

54-854-800x491

6- تابلوهایی با تصاویر چاپی

اگر میخواین تابلو با تصاویر چاپی رو روی دیوار نصب کنید بهتره که تابلوهایی رو انتخاب کنید که دارای رنگ و طرح بولد می باشند ولی خب قابشون بهتره ساده و فلزی باشه تا تصویر داخلی زیباتر به نظر برسه همچنین این تابلوها برای اتاق هایی که رنگ روشن دارن انتخابی مناسبه و برای اینکه رنگ تصاویر چاپی روی تابلو از بین نره بهتره که روی تابلو روکش ضد UV بکشین و یا قابش رو شیشه ای کنید.

7- فضا رو با این سبک تابلو صمیمانه کن

اگه دوست دارین تا یه فضای صمیمانه تر داشته باشید، بهتره که تابلو ها رو به صورت بالا پایین و پله ای نصب کنید. به این شکل یه خط نامیزون و در عین حال میزون ایجاد کرده اید که فضایی رسمی و متقارن نداره.

22.2

اگر دوست دارید یاد بگیرید که چجوری خونه تون رو خوشگل بچینید صفحه چیدمان خونه ما رو دنبال کنید.

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

هنر و ادبیات

اقتصاد روز

تاریخانه

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی