|

چرا نوک و حاشیه برگ های حسن یوسف قهوه ای میشه؟ + راه کار های درمان این نوستالژی خوووشگل

اگر یک گلدانِ حسن یوسف دارید که نوک و حاشیه برگ هاش قهوه ای شده در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با هم درمانش کنیم.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- حسن یوسف گیاهی ارزان، مقاوم و سازگار با زندگی آپارتمانی است پس اگر به گل و گیاه علاقه دارید میتونید روی ایشون حساب ویژه باز کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که حسن یوسف در غرب با عنوان ملکه ای با دنباله ها قرمز شهرت یافته. از حسن یوسف میتونیم به عنوان یه گل نوستالژی نام ببریم چرا که ما رو به یاد حیاط خونه مادربزرگامون میندازه.

با اینکه حسن یوسف گل سوسولی نیست اما گاهی اوقات دچار مشکلاتی میشه که یکی از رایج ترین هاش قهوه ای شدن نوک و حاشیه برگ هاشِ. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا بهتون بگیم چه کار کنید که گلتون دچار این مشکل نشه.

علت قهوه ای شدن نوک و حاشیه برگ های حسن یوسف

قهوه ای شدن نوک و حاشیه برگ های حسن یوسف نشان دهنده این است که خاک از مواد مغذی و زهکش مناسب برخوردار نیست. در صورتی که خاک متراکم باشد و آب و رطوبت را برای مدت طولانی در خود نگه دارد، این بیماری ایجاد می‌شود.

حسن یوسف

خاک مناسب برای حسن یوسف

خاک حسن یوسف باید سبک و غنی باشد. به گزارش شایانیوز ترکیبی از خاک باغچه یا ماسه دانه ریز، مقداری پرلیت و خاک برگ پوسیده جنگلی یا کوکوپیت برای کاشت این گیاه مناسب است. حسن یوسف در خاک‌های چسبنده و فشرده زنده نمی‌ماند.

حسن یوسف

حسن یوسف به خاکی با زهکشی بالا نیاز دارد

زهکشی یعنی شما شرایطی رو برای گلدان و خاک ایجاد کنید که آب رو به خوبی از خودش عبور بده. زهکشی در گلدان همان منافذ باز کف گلدان است که باعث میشه بعد از آبیاری آب اضافی ازش خارج بشه. منظور از زهکشی خاک هم این است که خاک باید به گونه ای باشه که بعد از آبیاری آب رو در خودش ذخیره نکنه و به راحتی عبور بده.

حسن یوسف

برای اینکه تست کنید که خاک گلدان شما زهکشی خوبی داره یا نه کافیه اون رو داخل گلدان بریزید و سپس گلدان رو آبیاری کنید، اگر آب ریخته شده سریعا جذب خاک شد و ازش عبور کرد یعنی زهکشی خاک مناسبِ ولی اگر آب روی خاک موند یعنی زهکشی خاک خوب نیست. اگر میزان ماندگاری آب روی خاک بیشتر از ۳۰ ثانیه بود حتما باید خاک رو تعویض کنید.

نویسنده: پرستو شیرمحمدی

پیشنهادات ویژه

پیشنهادات ویژه

دانش آراستگی

دیدگاه تان را بنویسید

 

خانه داری

تفریح و سرگرمی

اقتصاد روز

دنیای رمزارزها

عصر تکنولوژی